10-letnia Julia potrzebuje naszej pomocy. Trwa zbiórka charytatywna

2022-01-21 18:19
Karol Szumny
2022-01-21 18:19

Julia Konwińska z Gryfic potrzebuje materialnego wsparcia, by móc być w pełni zdrowa. Dziewczynka porusza się na wózku inwalidzkim. Dzięki kwocie prawie 40 tys. złotych uda się zakupić potrzebny sprzęt medyczny oraz zafundować Julii rehabilitację.

„Dwie operacje odbyły się w pierwszym tygodniu życia, gdy Julcia była taka malutka, że ledwo mieściła się w dłoniach. Pięć kolejnych było na nóżki, dwie – na stópki, po których nosiła gipsy i nie mogła się poruszać, przykuta do łóżka przez długie dni. Potem ta najgorsza, siedmiogodzinna, ta, po której Julcia prawie umarła – odkotwiczanie rdzenia kręgowego. Przez trzy dni leżała pod aparaturą na intensywnej terapii. Ciało było sine, fioletowe. Każdy dotyk i ruch sprawiał jej ogromny ból” – czytamy na stronie zbiórki.

Dziewczynka cierpi na przepuklinę oponowo-rdzeniową, wodogłowie, stopy końsko-szpotawe i pęcherz neurogenny. By móc wrócić do sprawności, potrzebny jest sprzęt medyczny oraz rehabilitacja. Do zebrania jest prawie 40 tysięcy złotych.

Za podaną kwotę będzie można zakupić specjalny aparat, który będzie pionizował dziewczynkę – jej nogi, miednicę i tułów podczas nauki chodzenia. Konieczna jest też rehabilitacja, która powinna odbywać się codziennie. Będą to masaże nóg, kręgosłupa oraz ćwiczenia rozciągające i wzmacniające mięśnie.

Link do zbiórki charytatywnej

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

KRZYSZTOF

odpowiedz
22.01.2022 16:44

Oby znaleźli się ludzie z wielkim sercem . Zamiast orkiestry owsik. Pomóżmy jej 🌷

***** ***

22.01.2022 16:44

Zamiast na TVP i czarną mafie niech rząd wzmocnie opiekę zdrowotną.