Zryw Kretomino zwycięzcą turnieju o Puchar Starosty

Wczoraj (17.02.) w Gryf Arenie odbył się V Halowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Starosty Gryfickiego.

W turnieju rywalizowało dziesięć zespołów takich jak: Sokół Stara Dąbrowa, Gryf Kamień Pomorski, Zryw Kretomino, Ikar Krosino, Wybrzeże Rewalskie Rewal, Bizon Cerkwica, Polonia Płoty, Pogoń Połczyn Zdrój oraz dwa zespoły gospodarzy Sparta I Gryfice, Sparta II Gryfice.
Zmagania zawodników sędziował Marek Stefański i Krzysztof Wilczyński, turniej rozegrano w dwóch grupach systemem '' każdy z każdym'', mecz trwał 1 x 12 min, zmiany lotne. Opiekę medyczną sprawował Konrad Sobczak.
Wyniki spotkań w grupie A:
1) Sokół Stara Dąbrowa- Sparta I Gryfice - 0 : 0
2) Bizon 1977 Cerkwica- Ikar Krosino - 0 : 5
3) Gryf Kamień Pomorski- Sokół Stara Dąbrowa - 2 : 2
4) Bizon 1977 Cerkwica- Sparta I Gryfice - 0 : 1
5) Ikar Krosino - Gryf Kamień Pomorski - 1 : 2
6) Sokół Stara Dąbrowa - Bizon 1977 Cerkwica - 1 : 1
7) Sparta I Gryfica - Ikar Krosino - 0 : 1
8) Gryf Kamień Pomorski - Bizon 1977 Cerkwica - 1 : 0
9) Ikar Krosino - Sokół Stara Dąbrowa - 5 : 1
10) Sparta II Gryfice- Gryf Kamień Pomorski - 0 : 2
Do półfinału z grupy A awansowali: z I miejsca Gryf Kamień Pomorski, który wygrał trzy mecze i jeden zremisował, gromadząc 10 punktów i 7 – 3 stosunek bramkowy, z II miejsca Ikar Krosino, który trzy mecze wygrał i jeden przegrał, zbierając 9 punktów i 12 – 3 stosunek bramek oraz z trzeciego miejsca Sparta I Gryfice, która wygrała jedno spotkanie i jedno zremisowała, gromadząc 4 punkty i 1 – 3 w bramkach.
Wyniki spotkań w grupie B:
1) Pogoń Połczyn Zdrój- Sparta II Gryfice (1 : 1)
2) Wybrzeże Rewalskie Rewal - Polonia Płoty (1 : 2)
3) Zryw Kretomino - Pogoń Połczyn Zdrój (0 : 0)
4) Wybrzeże Rewalskie Rewal - Sparta II Gryfice (1 : 0)
5) Polonia Płoty - Zryw Kretomino - (1 : 1)
6) Pogoń Połczyn Zdrój - Wybrzeże Rewalskie Rewal - (1 : 0)
7) Sparta II Gryfice - Polonia Płoty - (0 : 3)
8) Zryw Kretomino - Wybrzeże Rewalskie Rewal - (1 : 0)
9) Polonia Płoty - Pogoń Połczyn Zdrój - (0 : 1)
10) Sparta II Gryfice - Zryw Kretomino - (1 : 2
Do półfinału z grupy B awansowali: z I miejsca Pogoń Połczyn Zdrój, która wygrała dwa mecze i dwa zremisowała gromadząc 8 punktów i 3 – 1 stosunek bramkowy, z II miejsca Wybrzeże Rewalskie Rewal, które dwa mecze wygrało i jeden zremisowało, zbierając 7 punktów i 3 – 2 w bramkach oraz z trzeciego miejsca Zryw Kretomino, który 1 mecz wygrał i trzy zremisował, gromadząc 6 punktów i 3 – 2 w bramkach.
W pierwszym meczu w walce o półfinał Ikar Krosino rozbił 4:0 Wybrzeże Rewalskie Rewal, drugi mecz ćwierćfinałowy toczył się pomiędzy Ikarem Krosino a Gryfem Kamień Pomorski w regulaminowym czasie gry był remis 1:1. Spotkanie zakończyło się rzutami karnymi, gdzie zespół z Kamienia Pomorskiego wygrał 3:2. W kolejnym spotkaniu Sparta I Gryfice zmierzyła się z Pogonią Połczyn Zdrój, także regulaminowy czas gry nie starczył i ponownie zarządzono serię rzutów karnych. Gospodarze wygrali 3:2. Ostatnim zespołem wchodzącym do półfinału był jako przegrany z najlepszym wynikiem z eliminacji Zryw Kretomino.
W pierwszym meczu półfinałowym Gryf Kamień Pomorski zmierzył się z Ikarem Krosino, ponownie czas regulaminowy nie wystarczył, więc rozpoczęto rzuty karne, w których wynikiem 3:2 wygrał zespół z Kamienia Pomorskiego i był pierwszym finalistą, w drugim półfinale ponownie wynik spotkania rozstrzygnięto w rzutach karnych, gdzie gospodarze ulegli drużynie z Kretomina 1:3. Przegrani z półfinałów Ikar Krosino i Sparta I Gryfice zagrali mecz o III miejsce, w którym nieznacznie po golu Andrzeja Głąba 1 : 0 zwyciężył Ikar. Mecz finałowy pomiędzy Gryfem Kamień Pomorski, a Zrywem Kretomino w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 1 : 1, a serię rzutów karnych 0 : 1 wygrał zespół z Kretomina. W 27 meczach strzelono łącznie 73 bramki, także w przerwach turniejowej rywalizacji raczono się herbatą , kawą , ciastem i kanapkami. Najstarszym grającym w turnieju oldbojem był Marek Przedpełski ze Sparty I Gryfice. Królem Strzelców został Artur Lalak z Gryfa Kamień Pomorski. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Krzysztofa Bąkowskiego ze Zrywu Kretomino, a za Najlepszego Zawodnika uznano Rafała Podhorodeckiego również ze Zrywu Kretomino. Wszyscy wyróżnieni piłkarze i zespoły otrzymali puchary, statuetki i pamiątkowe dyplomy.
Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Zryw Kretomino
2. Gryf Kamień Pomorski
3. Ikar Krosino
4. Sparta I Gryfice
5. Pogoń Połczyn Zdrój
6. Wybrzeże Rewalskie Rewal
7. Polonia Płoty
8. Sokół Stara Dąbrowa
9. Sparta II Gryfice
10. Bizon 1977 Cerkwica

Organizatorem turnieju byli: Starostwo Powiatowe w Gryficach, Oldboje Sparta Gryfice i Stowarzyszenie Oldbojów Piłki Nożnej „Pomorska Liga Oldbojów”.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia