Złodziej okrada bezdomnych [FILM]

To była już kolejna w ostatnich miesiącach kradzież w schronisku dla bezdomnych mężczyzn w Gryficach. Ostatnią nagrała kamera monitoringu.

Od kilku miesięcy, ktoś notorycznie okrada mieszkańców ośrodka dla bezdomnych im. Brata Alberta w Gryficach. Za każdym razem złodziej kradnie należące do mieszkańców domu rowery.

- To są używane rowery. Od lutego do czerwca ukradziono nam ich już siedem. Złodziej przecina zabezpieczenie i po prostu wyprowadza rower – informuje naszą redakcję Rafał Jełkaszew kierownik gryfickiego ośrodka dla bezdomnych mężczyzn.

Ostatnia kradzież miała miejsce w nocy z poniedziałku na wtorek (17/18.06.). To zdarzenie zarejestrowała kamera, którą zamontowano na budynku ośrodka po poprzednich kradzieżach. Na filmiku widać młodego mężczyznę z założonym na głowę kapturem, który kieruje się w miejsce, gdzie przechowywane są rowery, a po chwili wychodzi z łupem. Na filmie widać psa, którego właścicielem musiał być złodziej.

Kradzieże każdorazowo zgłaszane są policji. Jak dotąd nie udało się ustalić i zatrzymać złodzieja. Według kierownika ośrodka nie wykluczone, że za kradzieżami stoi osoba, która kiedyś sama była mieszkańcem domu.

Dla mężczyzn kradzież rowerów jest bolesną stratą. Bolesną, tym bardziej że nie mają pieniędzy na kupno kolejnych. Dlatego też na stronie internetowej założona została zbiórka Okraść z Nadziei, na której zbierane są pieniądze na zakup używanych rowerów.

Może macie w garażu lub piwnicy rower, z którego już nie korzystacie? Możecie przekazać go do ośrodka dla bezdomnych im. Brata Alberta w Gryficach i w ten sposób pomóc okradzionym.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia