Zdrojowa - zielony (zapomniany) zakątek Gryfic...

Sprawa remontu ul. Zdrojowej ma podwójny wymiar. Po pierwsze, to zapewnienie bezpieczeństwa oraz komfortu jej bezpośrednim użytkownikom tj. mieszkańcom na co dzień korzystającym z tej drogi. Po drugie, stworzenie warunków dla coraz szerszej rzeszy mieszkańców odwiedzających ten zakątek Gryfic w celach rekreacyjnych: rowerzystów, spacerowiczów, biegaczy. Tak uważają mieszkańcy tej ulicy i ich przyjaciele, którzy zbierają podpisy pod specjalną petycją.
 

Obecnie ulica Zdrojowa znajduje się w bardzo złym stanie technicznym. Gruntownej naprawy wymaga infrastruktura drogowa tj. nawierzchnia jezdni oraz pobocza, w tym chodniki na całej długości drogi. W szczególności natychmiastowej interwencji wymaga jezdnia od ul. Starogrodzkiej w sąsiedztwie zabudowy jednorodzinnej. Liczne dziury, nierówności w jezdni są codziennym utrapieniem dla mieszkańców. - Mieszkam tu ponad 15 lat i od kiedy pamiętam, mamy tu problem z fatalną drogą, którą codziennie oprócz mieszkańców poruszają się spacerowicze z Gryfic, turyści i pracownicy nadleśnictwa - mówi w rozmowie z nami pani Anna Maślankiewicz, która zaangażowana jest w zbieranie podpisów pod petycją.

Dużym utrudnieniem dla osób mieszkających, przy Zdrojowej jest brak oświetlenia drogi. Począwszy, już od kładki, ulica całkowicie pozbawiona jest oświetlenia, co wpływa na bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa głównie dla pieszych. Dodatkowo brak poboczy na znacznej długości drogi czyni ją bardziej niebezpieczną w szczególności po zmierzchu. Ulica Zdrojowa jest jedyną drogą dojazdową do Osiedla osada Zdrój, do której nie dociera żaden transport publiczny, trasy tej nie obsługuje nawet autobus szkolny.

- Chcemy przywrócenia właściwego standardu całej ulicy i możliwości bezpiecznego i komfortowego jej użytkowania - to cel najważniejszy dla mieszkańców tej ulicy - mówi jeden z inicjatorów akcji Pan Grzegorz Szczudło. - Widzimy również coraz większą popularność tego rejonu miasta wśród mieszkańców odwiedzających to miejsce w celach rekreacyjnych, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom coraz większej rzeszy mieszkańców, widzimy przy okazji remontu drogi szansę na nadanie tej drodze nowej funkcji tj. rekreacyjnej, służącej całej społeczności Gryfic, która mogłaby w przyszłości stać się wizytówką naszego miasta i przedsionkiem do zielonego zakątka Gryfic - uważa Grzegorz Szczudło.

Organizatorzy zbiórki podpisów mają już niemal 400 podpisów pod swoją petycją. Pismo w najbliższym czasie zostanie złożone na ręce gryfickich radnych, którzy będą musieli pochylić się nad sprawą.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia