Zamiast Placu Zjednoczenia – Aleja Sybiraków i Kresowian? Trwają konsultacje społeczne

Niewykluczone, że już wkrótce trzebiatowski Plac Zjednoczenia zmieni swoją nazwę. Dotychczasową miałaby zastąpić Aleja Sybiraków i Kresowian. Swoje zdanie w tej sprawie mogą teraz wyrażać mieszkańcy poprzez ogłoszone przez urząd konsultacje społeczne.
 

Zamiast dotychczasowego Placu Zwycięstwa - Aleja Sybiraków i Kresowian. O taką właśnie zmianę wystąpiła do Urzędu Miejskiego w Trzebiatowie społeczny asystent posła Michała Jacha – Małgorzata Wysoczańska. Zmiany chcą także członkowie Koła Terenowego Sybiraków w Trzebiatowie, którzy złożyli podpisy na liście poparcia dla tej inicjatywy.

- Jeżeli mieszkańcy okażą wolę, aby zmienić nazwę, to będziemy działać w tym kierunku. Jeżeli nie, to zostaniemy przy starej nawie - mówi w rozmowie z SuperPortalem24 burmistrz Józef Domański, który zwołał już konsultacje społeczne w tej sprawie. 

Jednak zmiana nazwy, na co zwraca uwagę burmistrz, wiąże się z wymianą dokumentów zawierających miejsce zamieszkania tj. dowód osobisty. Ponadto, zmiana dotyczy wymiany prawa jazdy, dowodów rejestracyjnych, przeprowadzenia zmian w ewidencji gruntów i budynków, w księgach wieczystych. O zmianie nazwy należy też powiadomić urzędy i instytucje publiczne jak na przykład urzędy skarbowe, Krajowy Rejestr Sądowy, organ koncesyjny. Przedsiębiorcy zaś oprócz dokonania zmian w rejestrach ewidencjonujących prowadzenie działalności gospodarczej zmuszeni będą ponieść koszty wymiany szyldów, przedruku ulotek reklamowych, aktualizacji stron internetowych, zgłoszenia zmian w bazach przedsiębiorców.

Oświadczenia w ramach konsultacji społecznych należy przekazać korespondencyjnie do Urzędu Miejskiego w Trzebiatowie bądź dostarczyć do pok. 14a w terminie do dnia 30 marca br.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia