WOŚP już gra w Gryficach! Na początek aquathlon! [ZDJĘCIA]

37 osób wzięło udział w aquathlonie zorganizowanym przez gryficką pływalnię. Zawody już po raz drugi odbyły się ramach akcji „Policz się z cukrzycą”. W ten sposób sportowcy już dziś dołożyli swoją cegiełkę do WOŚP, którego kolejny wielki finał już jutro. 

27. finał wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się jutro. Tymczasem już dziś, w gryfickiej pływalni odbyły się zawody w aquathlonie. Impreza zorganizowana została w ramach akcji „Policz się z cukrzycą”. Pieniądze zebrane ze wpisowego w całości trafiły do puszki WOŚP.

W zawodach, które podzielone były na dwie części: pływanie i bieganie wystartowało 37 uczestników. Wszyscy mieli do pokonania 200 metrów w wodzie oraz 5 okrążeń po terenach zielonych przy pływalni, czyli około 3,3 km.

Wyniki II AQUATHLONU - Policz się z cukrzycą
kobiety:

1. Magdalena CHOMONT - Goleniów
2. Małgorzata ZABOROWSKA - Gryfice
3. Kaja RODZIEWICZ - Trzebiatów
4. Lucyna MIGALSKA - SATNKIEWICZ-- Gryfice
5. Hanna LECH – WOPR Gryfice
6. Monika LAL – RunGryf Gryfice

mężczyźni:
1. Bartłomiej GWARDIAK – Prime Cargo Poland
2. Sylwester HAWROT – Goleniów
3. Marek WIŚNIEWSKI – WOPR Gryfice
4. Rafał PRYK - Rozbiegany Goleniów
5. Maciej WĘDZIŃSKI - Run Gryf Gryfice
6. Robert OLESZCZAK - OSP Gryfice

Równocześnie podczas imprezy zorganizowanej w ramach wspólnego grania z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, przeprowadzono II Mistrzostwa Ziemi Gryfickiej w Aquathlonie Zimowym. Oto wyniki:

kobiety:
Małgorzata ZABOROWSKA - Gryfice
Kaja RODZIEWICZ - Trzebiatów
Lucyna MIGALSKA- SATNKIEWICZ- Gryfice

mężczyźni:
Marek WIŚNIEWSKI – WOPR Gryfice
Maciej WĘDZIŃSKI - Run Gryf Gryfice
Robert OLESZCZAK - OSP Gryfice

Najmłodszymi uczestnikami dzisiejszej imprezy byli Anna Piwoni oraz Franek BODNAR. Najstarszy zawodnik to Ireneusz WYRWIŃSKI.

- Już po raz drugi zorganizowaliśmy obie te imprezy w jednym czasie. Wszyscy zawodnicy szczęśliwie najpierw dopłynęli, a następnie dobiegli do mety. Zawodnicy, którzy wystartowali aquathlonie w ramach akcji WOŚP otrzymali pamiątkowe medale w kształcie serduszek. Najlepsi w IIMistrzostwach Ziemi Gryfickiej w Aquathlonie Zimowym otrzymali puchary - przekazuje Łukasz Uldynowicz kierownik gryfickiej pływalni.

Po zakończonych zawodach na wszystkich czekała gorąca grochówka, która ufundowało CRR Kapitol. Na koniec odbyło się losowanie – każdy z uczestników zawodów otrzymał pamiątkowe nagrody wśród nich m.in. słoiczek miodu, gadżety WOŚP i gminy Gryfice oraz kalendarze gryfickiej pływalni.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia