Wichura łamała gałęzie. W ciągu dnia jeszcze silnie powieje

Zapowiadany przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego silny wiatr na szczęście – jak mówią strażacy – nie wyrządził wielu szkód. Nie obyło się jednak bez interwencji.

To były wyjątkowo wietrzne godziny w naszym regionie. Przed wichurą na lądzie i sztormem na Bałtyku ostrzegało mieszkańców w specjalnych wiadomościach SMS Regionalne Centrum Bezpieczeństwa. Na szczęście wichura w powiecie gryfickim nie wyrządziła większych szkód. Strażacy interweniowali zaledwie kilka razy.

- W ciągu 24 godzin strażacy do szkód związanych z silnym wiatrem wzywani byli pięć razy. Wszystkie zdarzenia dotyczyły połamanych gałęzi zalegających na drogach. Dwie interwencje dotyczyły Pobierowa, kolejne Gryfic i miejscowości Niedysz. Dziś przed godziną 11 otrzymaliśmy też zgłoszenie do wiatrołomu w Rewalu – informuje reporterkę SuperPortalu24 Jakub Michałowski rzecznik prasowy PSP w Gryficach.

Obecnie prognozy synoptyków są optymistyczne. Co prawda w regionie wciąż obowiązuje ostrzeżenie przed silnym wiatrem dochodzącym nawet do 75 km/h, ale taka sytuacja ma potrwać jeszcze tylko do godz. 17. Powoli ma się też rozpogadzać. Wzrośnie również temperatura. Na piątek meteorolodzy przewidują nawet 17 stopni C.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia