W Ogrodzie Japońskim znowu jest ładnie

Mieszkańcy Gryfic na nowo mogą się cieszyć z ogrodowej altany w Ogrodzie Japońskim. Altana, podobnie jak inne elementy ogrody zostały naprawione.

Jakiś czas temu na terenie Ogrodu Japońskiego, jak i na terenie parku doszło do kilku aktów wandalizmu. Dewastacji dokonano m.in. na jednej z altan. Najpierw ktoś podpalił budkę, a dwa tygodnie później połamano jej elementy.

Dziś po zniszczeniach nie ma już śladu. Altanka została naprawiona. Teraz pozostało mieć tylko nadzieję, że zarówno budka, jak i inne elementy małej architektury, które również zostały odrestaurowane, nie padną ofiarą kolejnych wybryków chuligańskich.

Warto pamiętać, że zarówno Ogród Japoński jak i park, to nasza wspólna własność. Wszystkim nam powinno zależeć, żeby było w nich ładnie. Każdy kolejny akt wandalizmu nie tylko oszpeca tę część miasta, ale również generuje wysokie koszty związane z naprawą, które można by przeznaczyć na inne cele.

Warto zatem zwracać uwagę na to, co dzieje się w mieście. Widząc, że ktoś niszczy nasze wspólne dobro, zgłośmy to policji lub straży miejskiej.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia