Uwaga. Będzie silnie wiało! Jest ostrzeżenie

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed silnym wiatrem. Od godz. 16.00 będzie wiało w powiatach nadmorskich, w porywach do 100 km/h. Na Bałtyku sztorm. Wiatr osiągnie się nawet 9 w skali w B. 

WCZK w Szczecinie ostrzega przed silnym wiatrem. Od godz. 16.00 będzie wiało w powiatach nadmorskich, w porywach do 100 km/h, a po północy możliwe pojedyncze porywy do 110 km/h z kierunków zachodnich. W części zachodniej strefy brzegowej wiatr południowo-zachodni osiąga 5 do 6 w skali B. i stopniowo będzie wzrastał do 7-8, w porywach 9 w skali B.

Ostrzeżenie przygotowano na podstawie informacji z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich - Wydział w Szczecinie.

Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Groźne zjawiska meteorologiczne lub skutki ich wystąpienia uniemożliwią prowadzenie działalności. Bądź przygotowany na znaczące zakłócenia w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana najwyższa ostrożność, konieczność częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia