Superszybki internet także dla Płotów

Poty to kolejna w powiecie gryfickim gmina, w której rozbudowana zostanie sieć superszybkiego internetu. W jej zasięgu znajdzie się 768 gospodarstw domowych i 8 szkół.

Orange Polska buduje sieć światłowodową na terenie m.in. gminy Płoty w ramach projektu „Zachodniopomorski Orange Światłowód”. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC).

Projekt obejmie swym zasięgiem 768 gospodarstw domowych w miejscowościach: BĄDKOWO, CHARNOWO, KARCZEWIE, LISOWO, MODLIMOWO, PŁOTY, SŁUDWIA, SOWNO, WILCZYNIEC oraz 8 szkół w miejscowościach: MECHOWO, MODLIMOWO, PŁOTY, WYSZOBÓR. Informacje o punktach adresowych, które są rozważane w procesie projektowania sieci, można pobrać ze strony https://www.orange.pl/view/popc.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami w ramach projektów POPC inwestycja realizowana jest do granicy działek gospodarstw domowych z listy adresów kwalifikujących się do dofinansowania (tak zwanych „białych plam” na mapie dostępu do Internetu), wskazanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Doprowadzenie sieci do gospodarstw domowych będzie sukcesywnie realizowane do końca września 2020 r.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia