Rozmawiali o potrzebach byłych strażaków i podsumowali sezon pożarów w lasach

W OWS „Bażyna” w Pogorzelicy odbyło się posiedzenie Zarządu Wojewódzkiego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP i konferencja podsumowująca okres wzmożonego zagrożenia przeciwpożarowego w lasach.

W należącym do Nadleśnictwa Gryfice Ośrodku Wypoczynkowo-Szkoleniowym „Bażyna” w Pogorzelicy odbyło się posiedzenie Zarządu Wojewódzkiego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP. – Posiedzenie odbyło się z udziałem prezesów wszystkich dwudziestu kół z naszego województwa. Podczas spotkania omówiliśmy sprawy organizacyjne naszego Związku, ale również poruszyliśmy bardzo ważną kwestię związaną z problemami i potrzebami pozostających w spoczynku strażaków i ich rodzin – mówił prezes ZWZEiR w Szczecinie Pożarnictwa RP Albin Piątkowski.

Przy okazji spotkania odbyła się konferencja poświęcona podsumowaniu okresu wzmożonego zagrożenia przeciwpożarowego w lasach. - Koniec października, to czas zakończenia akcji przeciwpożarowej na tym terenie, a jednocześnie odpowiedni moment na podsumowania. Z drugiej strony to czas na planistyczne działania na przyszłość – mówił uczestniczący w spotkaniu w Pogorzelicy mł. bryg. Józef Brzeziński zastępca komendanta PSP w Gryficach, który podkreślił, że ochrona terenów leśnych w naszym powiecie działa prawidłowo, a do pożarów nie dochodzi często.

W obu spotkaniach uczestniczyli m.in. Dyrektor Regionalny Dyrektor Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie Andrzej Szelążek, Nadleśniczy Nadleśnictwa Gryfice Wojciech Pietrzak, Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jacek Staśkiewicz, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Gryficach mł. bryg. Józef Brzeziński, prezes Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP Albin Piątkowski oraz przewodniczący gryfickiego koła Leonard Rysak.

.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia