Postrzelenie myśliwego. Prokuratura gromadzi materiały dowodowe

Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sprawa dotyczy postrzelenia myśliwego przez innego członka sobotniego polowania.
 

Dramatyczne zajście miało miejsce w sobotę 5 stycznia br. około południa. Podczas zbiorowego polowania w miejscowości Dobrzyń (gm. Gryfice) 68-letni myśliwy, mieszkaniec gminy Karnice, został postrzelony przez innego myśliwego.

Wyjaśnieniem przyczyn zdarzenia zajmuje się gryficka prokuratura, która prowadzi postępowanie w kierunku podejrzenia popełnienia przestępstwa nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu tj. z art. 156 § 2 kk. - W tej chwili trwa gromadzenie materiału dowodowego. W tej sprawie prokurator uzyska m.in. opinie biegłych różnych specjalności w tym biegłego z zakresu medycyny sądowej, a także biegłego z zakresu badań broni i balistyki. To jedyne co na ten moment mogę w tej sprawie powiedzieć – informuje reporterkę SuperPortalu24 Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

W wyniku odniesionych spowodowanych postrzeleniem, ranny myśliwy, członek Koła Łowieckiego „Dzik” został przetransportowany do szpitala w Gryficach, w którym przeszedł operację.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia