Płoty u Stóp Krzyża - duchowe przygotowania do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego

Płotowska parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Płotach przygotowuje się do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego. Każdego dnia parafianie spotykają się przy krzyżu na wspólnej nowennie pt. „Płoty u Stóp Krzyża”.

W sobotę, 14 września br., w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej zorganizowana zostanie modlitwa pt. „Szczecin u stóp Krzyża” będąca duchową jednością z inicjatywą: „Polska pod Krzyżem”.

Wprowadzeniem duchowym wiernych w tę inicjatywę będzie zainicjowana przez Abp Andrzeja Dzięgę Nowenna do Krzyża przeprowadzona we wszystkich parafiach i pogłębiona 13 września poprzez dodatkowe modlitwy ku czci Matki Bożej Fatimskiej.

W parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Płotach duchowe przygotowania do Święta już się rozpoczęły. Od wczoraj (05.09.) o godz. 19.00 wierni spotykają się przy krzyżach parafii - każdego dnia przy innym.

Pierwsza nowenna pt. „Płoty u Stóp Krzyża” odbyła się przy krzyżu w miejscowości Kocierz. Dziś wierni spotkają się przy krzyżu usytuowanym w drodze na Koszalin. Kolejne nowenny odbywać się będą w Karczewiu, kościele w Płotach, na cmentarzu, przy krzyżu na rondzie im. Jana Pawła II, a następnie na ulicy Żwirki i Wigury, przy Urzędzie Gminy. Ostatniego dnia wierni modlić się będą przy grocie.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia