Noworoczny koncert w Kapitolu. Red Swing Low wystąpiło z przyjaciółmi

Brawa i owacje na stojąco - publiczność Noworocznego Koncertu bardzo ciepło i entuzjastycznie przyjęła sobotni występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Red Swing Low, która wraz z przyjaciółmi wystąpiła w Kapitolu.

Noworoczny Koncert na stałe wpisał się już w kalendarz wydarzeń kulturalnych w gminie Gryfice. W tegorocznym kolędowaniu tradycyjnie gryfickim muzykom towarzyszyli przyjaciele. Trzy młode wokalistki, które gościnnie wystąpiły z orkiestrą – Adela Łukjan, Daria Sawczuk oraz Katarzyna Pograniczna podbiły serca publiczności przepięknym głosem i równie pięknym wykonaniem kolęd. Swoim talentem wokalnym zachwyciła także Gabriela Stogowska – na co dzień klarnecistka w RSL. Łącznie zespół liczył ponad 80 osób, z czego blisko połowa to mażoretki, które nie tylko śpiewały, ale również dały popis swoich umiejętności taneczno-marszowych. 

Podczas sobotniego, ponad godzinnego występu młodzi muzycy zaprezentowali publiczności wiązankę kolęd, na którą złożyły się m.in. „Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy śliczna Panna” czy „Cicha noc" oraz piosenki typowo świąteczne. Nie zabrakło też popisowych numerów Red Swing Low. O odpowiednią oprawę koncertu zadbał Robert Erchardt.

Po raz pierwszy koncert, którego organizatorami byli Centrum Rozrywki Rodzinnej Kapitol, Gryficki Dom Kultury oraz Red Swing Low Gryfice, był biletowany. Dochód ze sprzedaży cegiełek w całości przeznaczony zostanie na dalszy rozwój orkiestry.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia