NFZ przypomni o wizycie u specjalisty SMSem

Zachodniopomorski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia będzie przypominał pacjentom o umówionych wizytach u lekarza. Zrobi to za pomocą SMS. Pierwsze wiadomości mają zostać wysłane już dziś.

Co czwarty pacjent nie przyszedł w minionym roku na zaplanowaną wizytę u specjalisty. O rezygnacji z niej poinformował zaledwie co piąty. Od dzisiaj ma się to zmienić, bo NFZ w wiadomościach SMS będzie przypominał wizycie u lekarza.

Na początek do tych, którzy czekają na pierwszą wizytę w poradni endokrynologicznej, kardiologicznej i ortopedycznej (akcja nie dotyczy pacjentów już objętych opieką, którym termin kolejnej wizyty wyznacza lekarz). Pierwsze SMS-y pojawią się w telefonach komórkowych pacjentów w poniedziałek 4 marca i przypomną o wizycie z tygodniowym wyprzedzeniem. SMS będzie krótki, o treści: NFZ przypomina o wizycie u ... (nazwa specjalisty) dnia ... (data). SMS-y otrzymają pacjenci, którzy podczas rejestrowania się do lekarza zostawili numery swoich telefonów komórkowych.

Wiadomości będą wysyłane przez Zachodniopomorski Oddział NFZ w każdy dzień powszedni, w godz. 9-15, przypominając o wizycie, która ma się odbyć za tydzień.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia