Na ukończenie tej inwestycji czekają od lat. Teraz są wreszcie na to pieniądze

Na tę wiadomość gryficcy strażacy czekali kilka lat. Są wreszcie pieniądze na dalszą budowę strażnicy. Prace przy ulicy Piłsudskiego 35 powinny ruszyć już za kilka tygodni.

Pierwsze informacje o pieniądzach na dalszą budowę gryfickiej strażnicy pojawiły się w ubiegłym roku. Dziś już wiadomo, że środki są, a dzięki nim, już za jakiś czas możliwe będzie rozpoczęcie prac.To zaś będzie możliwe dzięki programowi modernizacji służb mundurowych, który zakłada m.in. właśnie budowę nowych obiektów.

- W 2017 roku Komenda PSP w Gryficach została wpisana do ustawy modernizacyjnej służb. Obecnie są już pierwsze środki na modernizację. Myślę, że do końca marca będzie już rozpisany i rozstrzygnięty przetarg na wykonawstwo – informuje redakcję SuperPortalu24 z-ca komendanta PSP w Gryficach Roman Pikulski. - Mam nadzieję, że w ciągu trzech lat spłyną do nas środki i będziemy mogli zakończyć budowę oraz przenieść się na ulicę Piłsudskiego 35.

Pozwolenie na budowę strażnicy wydano w 2008 roku. W 2015 roku rozpoczęto prace budowlane. Pieniądze wystarczyły jedynie na wylanie fundamentów i ustawienie słupów dwóch budynków – samej remizy i obiektu warsztatowo-magazynowego. Teraz, nareszcie ma się to zmienić.

Czytaj również: BĘDĄ PIENIĄDZE NA BUDOWĘ REMIZY STRAŻACKIEJ W GRYFICACH

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia