Kłusownicze sieci zabezpieczone i zniszczone

Kilka sztuk niekompletnych sieci rybackich znaleziono w ostatnich dniach na odcinku Regi powyżej Trzebiatowa. Wszystkie, jeszcze na miejscu zostały zniszczone i wyrzucone.

7 niekompletnych sieci rybackich ujawnili członkowie Towarzystwa Miłośników Rzeki Regi. Należące do kłusowników przedmioty znajdowały się w prowizorycznym magazynie na odcinku Regi w okolicach Trzebiatowa. Znalezione sieci zostały zniszczone i wyrzucone do śmieci.

- Wykrycie i zniszczenie narzędzi powinno uratować kilka ryb. To, co znaleźliśmy, skłania do intensywniejszego patrolowania rzeki Regi, gdyż jak widać na załączonych zdjęciach, proceder kłusowniczy wciąż funkcjonuje – informuje jeden z członków TMRR i przypomina, że za samo posiadanie narzędzi rybackich grozi mandat w wysokości 500 zł.

Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Rzeki Regi apelują do osób, które zauważą nielegalne sieci lub inne formy kłusownictwa o zgłaszanie takich sytuacji do TMRR na rega@salmon.pl, poprzez profil na Facebooku TMRR, bądź o poinformowanie Powiatowej Społecznej Straży Rybackiej.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia