Kiedy burmistrz Gryfic stanie przed sądem w związku z "aferą panelową"? Sąd wyznaczył termin

Znamy termin pierwszej rozprawy, na której sądzony będzie burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł. 

- Oskarżonemu zarzuca się popełnienie przestępstwa polegającego m.in. na przekroczeniu uprawnień i niedopełnieniu obowiązków służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej tj. art. 231 § 2 Kodeksu Karnego — przekazała naszej redakcji rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska - Sochalska.

Art. 231

§ 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Przestępstwo miało zostać popełnione w związku z realizacją inwestycji dotyczącej instalacji paneli fotowoltaicznych na terenie gminy Gryfice. Razem z burmistrzem Gryfic zarzuty usłyszało jeszcze dwóch urzędników gryfickiego Urzędu Miejskiego, a także jeden przedsiębiorca.

Sąd wyznaczył już termin pierwszej rozprawy. Proces rozpocznie się 19 września o godzinie 11:30 w Sądzie Okręgowym w Szczecinie.

 

* Andrzej Szczygieł wyraził zgodę na publikacje jego nazwiska i wizerunku bez czarnych pasków na oczach.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia