Dzieci opuszczają szpitale. Sanepid wciąż czeka na wyniki

Większość uczestników „zielonej szkoły”, która z bólem głowy, biegunką i wymiotami trafiła do szpitali w Gryficach i Kamieniu Pomorskim opuściła już zakłady lecznicze. Sanepid nadal sprawdza, co mogło być powodem zatrucia.

W środę (30 maja) do 14 dzieci, które przyjechały do jednego z ośrodków wypoczynkowo-rekreacyjnych w Pogorzelicy (gm. Rewal) wezwano pogotowie. Uczestnicy „zielonej szkoły” w wieku 13 – 16 lat zaczęli uskarżać się na bóle brzucha i głowy. Wkrótce do tych objawów dołączyły biegunka, wymioty i gorączka. Lekarz, który zbadał dzieci, zdecydował o ich hospitalizacji. Na miejsce wezwano także sanepid.

Uczestnicy wycieczki przewiezieni zostali do szpitali w Gryficach i Kamieniu Pomorskim. Ich stan poprawił się, dzięki czemu większość z nich mogła już opuścić szpital. - W Gryficach wypisane zostały wszystkie dzieci. W Kamieniu Pomorskim została dwójka – informuje reporterkę SuperPortalu24 Agnieszka Hamulczyk z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gryficach.

Gryficki sanepid cały czas sprawdza, co mogło być przyczyną zatrucia uczestników wycieczki. - Wciąż czekamy na wyniki badań. Pobraliśmy próby i wymazy. Myślę, że wstępne dane będziemy mieć w poniedziałek – przekazuje A. Hamulczyk.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia