Ćwiczenia strażaków w Brojcach [ZDJĘCIA]

W minioną sobotę (13.04.) w Brojcach w rejonie ulicy Parkowej, zostało zorganizowane zgrupowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Brojce wraz z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach i Wojskową Strażą Pożarną Trzebiatów.

Ćwiczenia obejmowały zagadnienia z zakresu ratownictwa technicznego oraz ratownictwa medycznego. Ćwiczenia zostały zorganizowane przez OSP Brojce i Komendanta Gminnego OSP RP z terenu Gminy Brojce przy współpracy z Urzędem Gminy w Brojcach i Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach. Celem ćwiczeń było doskonalenie procedur i przygotowanie jednostek Straży Pożarnych do
działań na drodze szybkiego ruchu S-6. Aktywizacja jednostek OSP spoza Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Trening umiejętności z zakresu ratownictwa drogowego i technicznego, umiejętności z zakresu
udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, prowadzenie rozpoznania i wypracowywania rozkazu bojowego, a także kierowanie działaniami ratowniczymi. W ćwiczeniach brały udział jednostki: OSP Brojce, JRG PSP Gryfice, WSP Trzebiatów, OSP Kiełpino, OSP Darżewo, OSP Tąpadły. 

Pragniemy podziękować za wsparcie i pomoc w organizacji zajęć Wójtowi Gminy Brojce, Komendzie Powiatowej PSP Gryfice, WSP Trzebiatów, OSP Trzebiatów za wykonanie części pozoracji, darczyńcom wraków do ćwiczeń, Wszystkim druhom z jednostek OSP z terenu Gminy Brojce za duże zaangażowanie w czasie ćwiczeń.

Tekst. Dh. Michał Więckowicz
Foto. OSP BROJCE

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia