Był plac zabaw, jest parking dla samochodów…

Konik bujany i tablice informacyjne – to jedyne ślady po istniejącym jeszcze dwa lata temu placu zabaw dla dzieci. Dziś w jego miejscu mieszkańcy okolicznych bloków zrobili sobie parking dla samochodów.

Przez lata w podwórku, przy ulicy Niepodległości 24 znajdował się plac zabaw. Teraz pozostał po nim jedynie konik bujany. Dziś, jak mówi jeden z mieszkańców bloku, na pustym terenie mieszkańcy parkują swoje samochody.

- Plac został zdemontowany dwa lata temu. Do dzisiaj nic się tam nie dzieje. Postawiono tylko tablicę z regulaminem placu zabaw. W tym miejscu mieszkańcy Gryfic zrobili sobie parking dla samochodów – napisał do redakcji SuperPortalu24 pan Marek, prosząc o interwencję.

Jak udało nam się ustalić w Urzędzie Miejskim w Gryficach, plac zabaw został zdemontowany ze względu na zły stan techniczny znajdujących się na nim elementów. I choć jest tam tablica informacyjna, to wiadomo, że placu zabaw w tym miejscu już nie będzie. – Nie można tam postawić nowych elementów, ponieważ jest za mało miejsca. Nowe przepisy ściśle określają odległości, jakie muszą dzielić miejsca zabaw dla dzieci od bloków czy ulicy. W tej sytuacji nie ma wymaganej odległości – informuje Krzysztof Kałęcki z wydziału Planowania Przestrzennego i Gospodarki Gminnej Urzędu Miejskiego w Gryficach.

Według informacji, jakie uzyskaliśmy, były plany, aby w miejscu, w którym znajdował się kiedyś plac zabaw, utworzyć teren zielony. Miałyby tam zostać nasadzone krzewy i klomby. Jednak to zadanie nie zostało wpisane do budżetu gminy.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia