Błękitni nie zwalniają tempa, Sparta rozbiła wicelidera

W miniony weekend na naszym futbolowym „podwórku” wiele się działo. W IV lidze Intermarche Rega mimo prowadzenia różnicą dwóch goli ostatecznie uległa drużynie Jezioraka Szczecin. W szczecińskiej „okręgówce” Wybrzeże ograło outsidera zaś boisko w Trzebiatowie znów okazało się pechowe dla Wichra Brojce. Ligę niżej kolejny mecz wygrali Błękitni Trzygłów którzy zadomowili się w czołówce, w Gryficach miejscowa Sparta wysoko pokonała wicelidera. Tylko remis na własnym terenie „ugrała” płotowska Polonia.

IV liga: siedem goli zobaczyli kibice, którzy w sobotnie popołudnie mieli okazję oglądać pojedynek Intermarche Regi Trzebiatów z Jeziorakiem Szczecin – wszystkie trafienia padły w drugiej odsłonie spotkania. Strzelanie rozpoczął Jarosław Jarecki wykorzystując rzut karny w 51 minucie, kilka chwil później przyjezdni doprowadzili do remisu, Sylwestra Gładysza pokonał Sebastian Prokopowicz. W ciągu kolejnych dziesięciu minut gospodarze zdobyli dwie bramki, obie autorstwa Seweryna Zelmachowicza, i prowadzili 3:1. Chyba nikt w tym momencie nie spodziewał się porażki trzebiatowian, a jednak... gola kontaktowego zdobył Sebastian Prokopowicz w 79 minucie dzięki celnemu uderzeniu z rzutu karnego, w 87 minucie ten sam zawodnik doprowadził do remisu zaś w doliczonym czasie gry zdobył czwartego gola i zapewnił trzy punkty szczecinianom. Wyniki 12 kolejki: Ina Goleniów – Leśnik Manowo 0:1, Kluczevia Stargard – Sparta Węgorzyno 5:1, Iskra Białogard – Hutnik Szczecin 3:1, Osadnik Myślibórz – Olimp Gościno 2:3, MKP Szczecinek – Vineta Wolin 1:4, Morzycko Moryń – Gryf Kamień Pomorski 2:0, Intermarche Rega Trzebiatów – Jeziorak Szczecin 3:4, Gryf Polanów – Sokół Karlino 0:1, Bałtyk Koszalin – Rasel Dygowo 1:1.

Skrócona tabela po 12 kolejce: 1. Morzycko 30 pkt., 2. Bałtyk 27 pkt., 3. Sokół 24 pkt. (…) 8. Intermarche Rega 17 pkt. (…) 17. Rasel 8 pkt., 18. Osadnik 3 pkt.

Szczecińska Klasa Okręgowa: spotkanie rewalskiego Wybrzeża z ostatnią w tabeli drużyną Białych Sądów rozpoczęło się od trafienia dla przyjezdnych w 28 minucie pojedynku. Mimo usilnych starań gospodarzy wynik 0:1 utrzymywał się aż do 86 minuty, kiedy to do remisu doprowadził Kamil Fryszka. Trzy punkty miejscowym zapewnił Kamil Kocieniewski chwilę przed końcem spotkania. Boisko ze sztuczną nawierzchnią w Trzebiatowie po raz kolejny okazało się pechowe dla beniaminka z Brojc, który w roli gospodarza podejmował Mierzyniankę Mierzyn. Już chwilę po rozpoczęciu meczu podopieczni trenera Marcina Kańczuckiego mogli objąć prowadzenie gdyż arbiter dopatrzył się przewinienia w polu karnym gości i bez wahania wskazał na punkt oddalony o jedenaście metrów od bramki, lecz po uderzeniu Marcina Kocura piłka odbiła się od słupka. Dużo skuteczniejsi byli goście, którzy jeszcze w pierwszej połowie w niemal bliźniaczo podobnych sytuacjach trzykrotnie pokonali Marcina Michalaka i prowadzili 0:3. W drugiej połowie gole już nie padły. Wyniki 10 kolejki: Stal Szczecin – Odra Chojna 0:4, Iskra Golczewo – Błękitni II Stargard 2:1, Flota Świnoujście – Chemik Police 0:1, Piast Chociwel – Zorza Dobrzany 1:0, Arkonia Szczecin – Dąb Dębno 2:1, Wybrzeże Rewalskie Rewal – Biali Sądów 2:1, Wicher Brojce – Mierzynianka Mierzyn 0:3, Ogniwo Babinek – Błękit Pniewo 6:0.

Skrócona tabela po 10 kolejce: 1. Chemik 26 pkt., 2. Flota 21 pkt., 3. Błękitni II 20 pkt. (…) 12. Wybrzeże 10 pkt., 13. Wicher 10 pkt., 14. Dąb 7 pkt., 15. Błękit 7 pkt., 16. Biali 3 pkt.

Klasa Okręgowa Północna: trzecie zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Błękitnych Trzygłów, tym razem zespół trenowany przez Damiana Ragusa zostawił w pokonanym polu Pomorzanina Nowogard. Prowadzenie trzygłowianom dał w 30 minucie Łukasz Szwak, na 2:0 chwilę przed przerwą podwyższył Bartłomiej Ułasiuk. Goście odpowiedzieli kontaktowym trafieniem z rzutu karnego lecz kilka minut później było 3:1, kiedy to rzut karny został zamieniony na gola przez Macieja Cymkieja. Przyjezdnych stać było jeszcze na zdobycie bramki kontaktowej na pięć minut przed końcem lecz wynik nie uległ już zmianie i Błękitni mogli się cieszyć z kolejnych trzech punktów, które dały im piąte miejsce w tabeli – tracą oni jedynie cztery „oczka” do drugiego miejsca. W Gryficach miejscowa Sparta podejmowała lidera, Iskierkę Szczecin. W pierwszej połowie gole nie padły, lepsze wrażenie optyczne sprawiali przyjezdni. Po zmianie stron wynik otworzył Maciej Szwech, od tej pory gryficzanie cofnęli się do głębokiej defensywy starając się wyprowadzać kontry co przyniosło powodzenie – na 2:0 podwyższył Dawid Kujawski a w doliczonym czasie gry trzeciego gola dla miejscowych zdobył Tomasz Kostrzewa. Jedynie remis udało się ugrać Polonii, która na swoim stadionie podejmowała drużynę KP Przecław. Goście jako pierwsi zdołali umieścić futbolówkę w bramce rywali, miejscowi odpowiedzieli golem Dawida Feledyna. Wyniki 10 kolejki: Odrzanka Radziszewo – Światowid 63 Łobez 0:5, Błękitni Trzygłów – Pomorzanin Nowogard 3:2, Jantar Dziwnów – Sarmata Dobra 14:1, Orzeł Łożnica – Masovia Maszewo 1:4, Promień Mosty – Ehrle Dobra Szczecińska 7:1, Sparta Gryfice – Iskierka Szczecin 3:0, Polonia Płoty – KP Przecław 1:1, Mewa Resko – Ina Ińsko 3:1.

Skrócona tabela po 10 kolejce: 1. Światowid 63 26 pkt., 2. Jantar 23 pkt., 3. Iskierka 20 pkt., 4. Masovia 19 pkt., 5. Błękitni 19 pkt., 6. Mewa 17 pkt., 7. Polonia 16 pkt., 8. Sparta 16 pkt. (…) 15. Sarmata 4 pkt., 16. Odrzanka 3 pkt.

A klasa grupa 1: wyniki 9 kolejki: Pionier Żarnowo – Zalew Stepnica 1:0, Sowianka Sowno – Zieloni Wyszobór 2:0, Fala Międzyzdroje – Bizon Cerkwica 9:1, Prawobrzeże Świnoujście – Bałtyk Gostyń 4:1, Jastrząb Łosośnica – Znicz Wysoka Kamieńska 1:3, Intermarche Rega II Trzebiatów – Korona Stuchowo 3:5.

Skrócona tabela po 9 kolejce: 1. Sowianka 21 pkt., 2. Prawobrzeże 21 pkt., 3. Korona 21 pkt. (…) 10. Bizon 9 pkt., 11. Intermarche Rega II 6 pkt., 12. Bałtyk 3 pkt., 13. Zieloni 0 pkt.