Znęcał się nad rodziną. Grozi mu 8 lat więzienia

Gotowy jest już akt oskarżenia dla 54-latka, który wyzywał, poniżał i groził śmiercią swojej żonie i córce. Grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

Prokurator Rejonowy w Gryficach skierował do Sądu Rejonowego w Gryficach akt oskarżenia wobec 54-latka, który od września 2018 r. do dnia 17 kwietnia 2019 r. w Gryficach, miał znęcać się psychicznie nad swoją rodziną. 

- Z dokonanych ustaleń wynika, że podejrzany zamieszkujący wspólnie z żoną i małoletnią córką, znęcał się nad nimi psychicznie i fizycznie. Z zeznań pokrzywdzonych, jak również z pozostałych zgromadzonych dowodów, w tym zeznań innych przesłuchanych osób wynika, że podejrzany nadużywający alkoholu wszczynał liczne awantury domowe. W trakcie tych awantur zachowywał się agresywnie, ubliżał pokrzywdzonym, wyzywając je wulgarnymi słowami, a ponadto poniżał je, wyganiał z mieszkania oraz groził im pozbawieniem życia, wykonując przy tym gesty przy użyciu noża kuchennego. Pokrzywdzone z obawy przed podejrzanym bały się wychodzić z pokoju, a z kuchni oraz łazienki korzystały tylko pod jego nieobecność - informuje Joanna Biranowska-Sochalska rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Wobec agresywnego mężczyzny na wniosek prokuratora zostało zastosowane tymczasowe aresztowanie. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w chwili kierowania aktu oskarżenia do Sądu. Podejrzany 54-latek nie był w przeszłości karany sądownie. Za stosowanie przemocy domowej grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia