Zmiana organizacji i więcej patroli na drogach. Trwa akcja Znicz!

Trwa akcja znicz. Od dziś do niedzieli 4 listopada, policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym – szczególnie w okolicach gryfickich cmentarzy.

Tegoroczne działania „Znicz” rozpoczęły się dziś o godz. 6:00. W ich trakcie na drogach powiatu gryfickiego i całego województwa pojawi się zdecydowanie więcej patroli ruchu drogowego.
Bezpieczeństwa na drogach pilnować będą zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorem. Policjanci posłużą się także laserowymi miernikami prędkości. Badany będzie również stan trzeźwości kierujących.

W Gryficach w rejonie starego cmentarza obowiązywać będzie czasowa zmiana organizacji ruchu. Podobnie jak w latach ubiegłych ulice Broniszewska i Polna staną się drogami jednokierunkowymi. Tylko w jednym kierunku będzie można przejechać również ulicą Słowiańską.

Policja apeluje o zwracanie uwagi na znaki drogowe i niejeżdżenie na pamięć. Należy także pamiętać o tym, że polecenia policjanta kierującego ruchem są ważniejsze od sygnałów i znaków drogowych.

- Apelujemy także do pieszych uczestników ruchu, aby korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza. Przed wejściem na jezdnię należy zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Przebieganie lub wychodzenie zza samochodu, lub innej przeszkody ograniczającej widoczność może zakończyć się tragicznie. Przypominamy także o obowiązku korzystania z odblasków, przez pieszych, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym – przekazuje podkom. Zbigniew Frąckiewicz rzecznik prasowy gryfickiej policji i dodaje, aby udając się na cmentarz właściwie zabezpieczyć wartościowe przedmioty tj. portfel, telefon itp., aby nie narazić się nie ich utratę. Ta sama zasada dotyczy samochodów pozostawianych na parkingach w rejonie nekropolii.

- Zadbajmy o to, aby nasze auto nie blokowało wjazdu lub wyjazdu z drogi, bramy itp. oraz dostępu do wcześniej prawidłowo zaparkowanego pojazdu. Pamiętajmy, że samochody pozostawione w miejscach, w których jest to zabronione i utrudniające ruch lub zagrażające bezpieczeństwu, będą usuwane na koszt właściciela – apeluje rzecznik gryfickiej policji.

Tegoroczna akcja „Znicz” zakończy się w niedzielę, 4 listopada o godz. 22:00.

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia