Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK im. S. Hadyny wystąpi w Płotach

Burmistrz Płotów wraz z Dyrektorem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Płotach zapraszają na niesamowite folklorystyczne widowisko, które będzie zaprezentowane przez Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK im. Stanisława Hadyny. Koncert odbędzie się już 2 września br. (w niedzielę) w Rega Arenie w Płotach (ul. Koszalińska 2A, 72-310 Płoty – przy Stadionie Miejskim).

Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK jest drugim z największych w Polsce zespołów folklorystycznych z udziałem 150 artystów, a wśród nich chórzyści, orkiestra oraz tancerze. Formacja ta wykonuje głównie tańce i pieśni odnoszące się do Górnego Śląska, Ziemi Cieszyńskiej i Beskidów. Zespół ze swoim repertuarem przez ostatnie lata odwiedził wiele krajów na świecie, m.in. USA, Meksyk, Francję, Niemcy, Izrael czy Chiny. Kierownikiem artystycznym i założycielem zespołu jest już nieżyjący znany kompozytor i dyrygent – Stanisław Hadyna, przez szereg lat stanowisko choreografa zespołu obejmowała także nieżyjąca już Elwira Kamińska. Zespół był kilkakrotnie nagrodzony za swój całokształt artystyczny, otrzymał m.in. Śląską Nagrodę Muzyczną czy Śląską Nagrodę im. Juliusza Ligonia, ale także i Artystyczną, Honorowy Dyplom Uznania Prezydenta USA.

Ten wpisujący się w obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę koncert ukaże z pewnością piękno kultury narodowej na tle bogactwa spuścizny regionalnej, tym bardziej, że będzie możliwość zobaczenia zespołu w swoim pełnym, 120-osobowym składzie. Bilety na to widowisko są do nabycia poprzez serwis Bilety24.pl oraz w sekretariacie Rega Areny – liczba biletów jest ograniczona. Szczegóły wydarzenia dostępne są na poniższym plakacie.

Link do biletów w serwisie Bilety24.pl: https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-zespol-piesni-i-tanca-slask-im-stanislawa-hadyny-43104?id=208066

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia