Zagrali o Puchar Sołtysa Słudwi

W miniony weekend odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Sołtysa Słudwi. Do udziału w rozgrywkach zostały zaproszone drużyny z Czarnego, Wicmic oraz Natolewic.

– To była już 6. edycja Turnieju – powiedział Jarosław Dąbrowski, organizator i sołtys. Celem tej sportowej, corocznej imprezy jest nie tylko popularyzacja i promocja piłki nożnej wśród mieszkańców Słudwi i pobliskich miejscowości. To świetna okazja do zacieśniania sąsiedzkich relacji, integracji społeczności lokalnej oraz propagowania zdrowego tryby życia.

Turniej został rozegrany w systemie „każdy z każdym” i nieznacznie odbiegał od standardowych kryteriów. Drużyny składały się z 11 osób, a każdy mecz trwał po 25 minut. Nie zabrakło „12 zawodnika” – kibiców, którzy rozgrzewali do walki reprezentacje – oraz sportowych emocji. Piłkarze wynagrodzili doping zgromadzonej publiczności wielkim wysiłkiem pozostawionym na boisku. Najwięcej emocji wywołał mecz Pioniera Natolewice z zespołem Słudwia II (w pierwszej połowie 2:0, w drugiej 3:3).

Po ostrej, ale fair play rywalizacji Puchar Sołtysa Słudwi powędrował do gospodarza – Iskry Słudwi. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Słudwia II, a na trzecim Pionier Natolewice. Dyplomy i puchary zostały również wręczone w kategoriach „król strzelców”, „najlepszy zawodnik” oraz „najstarszy zawodnik”. Królem strzelców został Artur Nabrzewski, tytuł najlepszego zawodnika wywalczył Patryk Tuszyński (z „Pioniera”), zaś najstarszym zawodnikiem został Józef Kardasz.

Podczas Turnieju nie zabrakło atrakcji towarzyszących. Dla najmłodszych kibiców organizatorzy przygotowali dmuchane zjeżdżalnie i zamki, a dla dorosłych imprezę taneczną.