Zabytkowe eksponaty i koncerty, czyli "Nocny pociąg do muzeum" w Gryficach

Zabytkowe eksponaty, przejażdżki drezyną i koncerty. To wszystko czekało na gości podczas Europejskiej Nocy Muzeów z Koleją Dojazdową oraz Nadmorską Koleją Wąskotorową.
 

Przed dwudziestą na dworzec kolejowy wjechał zabytkowy wagon motorowy SN61-183 z gośćmi ze Szczecina. Chwilę później z Kołobrzegu przyjechał specjalny pociąg Przewozów Regionalnych. Kolejni goście na wydarzenie dotarli kolejką wąskotorową. 

Europejskiej Nocy Muzeów w Gryficach jak co roku towarzyszyły liczne atrakcje. Goście zwiedzali wystawę Zachodniopomorskiej Kolei Dojazdowej, a także znajdującej się po sąsiedzku i na co dzień niedostępnej dla zwiedzających, lokomotywowni. Zarówno w pierwszym, jak i drugim miejscu można było podziwiać unikatowe eksponaty, które szczególnie pięknie prezentowały się już po zachodzie słońca. Wtedy, podświetlone, wyglądały zjawiskowo. Dużą popularnością, szczególnie wśród młodych cieszyła się przejażdżka drezyną.

W ramach tegorocznej imprezy na scenie zaprezentowały się także zespoły 2 Man Army i After Blues. Wcześniej w krótkim pokazie wystąpiła gryficka orkiestra. „Redsi” przywitali też gości przybyłych z Kołobrzegu. 

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia