„Wypadek przy pracy” piłkarzy Regi, płotowska Polonia gromi w derbach

Pierwszej porażki w sezonie 2018/2019 doznała drużyna Intermarche Regi Trzebiatów. Derbowy pojedynek Wybrzeża Rewalskiego Rewal z Polonią Płoty zakończył się wysokim zwycięstwem gości, trzy punkty do swojego dorobku dopisały zespoły Wichra, Błękitnych i Sparty.

IV liga: niespodziewaną porażką trzebiatowian zakończył się ich sobotni pojedynek na własnym stadionie z drużyną Sparty Węgorzyno. Jedynego gola zdobył w 56 minucie Jan Skuratowski czym zapewnił przyjezdnym trzy punkty. Węgorzynianie awansowali na piąte miejsce w tabeli zaś Intermarche Rega straciła pozycję lidera na rzecz Iny Goleniów – oba zespoły mają na koncie po 20 punktów lecz goleniowianie dysponują korzystniejszym bilansem bramkowym. W najbliższy piątek o godzinie 19:00 trzebiatowianie zagrają w Kamieniu Pomorskim z tamtejszym Gryfem.

Wyniki 9 kolejki: Leśnik Manowo – Hutnik Szczecin 2:1, Kluczevia Stargard – Sokół Karlino 3:1, Orzeł Wałcz – Vineta Wolin 0:1, Gryf Polanów – Pogoń Połczyn Zdrój 2:3, MKP Szczecinek – Gryf Kamień Pomorski 1:0, Intermarche Rega Trzebiatów – Sparta Węgorzyno 0:1, Morzycko Moryń – Olimp Gościno 0:1, Błękitni II Stargard – Chemik Police 4:2, Rasel Dygowo – Ina Goleniów 1:2

Skrócona tabela po 9 kolejce: 1. Ina Goleniów 20 pkt., 2. Intermarche Rega 20 pkt., 3. Chemik 18 pkt. (…) 9. Gryf Kamień Pomorski 13 pkt. (…) 16. Morzycko 7 pkt., 17. Hutnik 4 pkt., 18. Pogoń 3 pkt.

10 kolejka: piątek 5 października: 19:00 Gryf Kamień Pomorski – Intermarche Rega Trzebiatów. Sobota 6 października: 12:00 Hutnik Szczecin – Kluczevia Stargard, 12:00 Chemik Police – Gryf Polanów, 14:00 Ina Goleniów – Orzeł Wałcz, 15:00 Sokół Karlino – MKP Szczecinek, 15:00 Olimp Gościno – Sparta Węgorzyno, 15:00 Vineta Wolin – Błękitni II Stargard, 15:00 Pogoń Połczyn Zdrój – Leśnik Manowo, 15:30 Morzycko Moryń – Rasel Dygowo

A klasa grupa północna: na stadionie w Niechorzu doszło do derbowego starcia miejscowego Wybrzeża z Polonią Płoty. Przyjezdni objęli prowadzenie w 16 minucie po celnym uderzeniu Mariusza Stachowiaka i utrzymali jednobramkową zaliczkę do przerwy. Dwanaście minut po wznowieniu gry podopieczni trenera Pawła Przybysławskiego prowadzili już różnicą dwóch goli – Sebastiana Tokarewicza pokonał Artur Nabrzewski. Kwadrans przed końcem spotkania gospodarzy złudzeń pozbawił Robert Stachowiak zdobywając trzeciego gola dla przyjezdnych i tym samym ustalając wynik na 0:3. Trzecie zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarze Wichra, tym razem brojczanie po raz pierwszy mieli okazję zagrać na świeżo oddanej do użytku nowej murawie swojego stadionu. Zwycięstwo w pojedynku z drużyną Center MD Goleniów zapewnił miejscowym kilka minut przed końcem Damian Kowalczyk, który w poprzednich sezonach reprezentował barwy gryfickiej Sparty i Intermarche Regi Trzebiatów a w ubiegłym tygodniu wyraził chęć gry w zespole prowadzonym przez trenera Tomasza Błotnego. W Dębicach beniaminek, miejscowy Dąb, podejmował drużynę Błękitnych Trzygłów. W ostatecznym rozrachunku lepsi okazali się goście skromnie zwyciężając 1:0 a „złotego gola” strzelił w 81 minucie spotkania Jakub Gnat. W nadchodzącą sobotę trzygłowianie podejmować będą na własnym boisku zespół Wichra Brojce. Po dwóch derbowych porażkach z rzędu minorowe nastroje panowały wśród sympatyków Sparty, którzy w sobotę oczekiwali przekonującego zwycięstwa gryficzan nad zespołem Orła Łoźnica. Mecz rozpoczął się pomyślnie dla gospodarzy, już po 60 sekundach wyszli oni na prowadzenie po trafieniu Macieja Rogowskiego. Z czasem jednak coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni co zaowocowało golem wyrównującym na pięć minut przed końcem pierwszej połowy. Po zmianie stron lepsze wrażenie sprawiali przyjezdni lecz ostatecznie szczęście uśmiechnęło się do gryficzan, którzy na kwadrans przed końcem podstawowego czasu gry zdobyli drugiego gola po uderzeniu futbolówki głową przez Roberta Pałkę i prowadzenie utrzymali do końca.

Wyniki 7 kolejki: Arkonia Szczecin – Jantar Dziwnów 2:6, Dąb Dębice – Błękitni Trzygłów 0:1, Wybrzeże Rewalskie Rewal – Polonia Płoty 0:3, Fala Międzyzdroje – KP Przecław 7:1, Wicher Brojce – Center MD Goleniów 1:0, Mewa Resko – Masovia Maszewo 7:1, Sparta Gryfice – Orzeł Łoźnica 2:1, Pomorzanin Nowogard – Ehrle Dobra Szczecińska 0:0

Skrócona tabela po 7 kolejce: 1. Mewa 18 pkt., 2 Błękitni 16 pkt., 3. Polonia 15 pkt., 4. Pomorzanin 14 pkt., 5. Wicher 12 pkt., 6. Fala 12 pkt., 7. Wybrzeże 11 pkt. (…) 10. Sparta 9 pkt. (…) 15. Masovia 1 pkt., 16. Arkonia 0 pkt.

8 kolejka: sobota 6 października: 14:00 Błękitni Trzygłów – Wicher Brojce, 14:00 Orzeł Łoźnica – Wybrzeże Rewalskie Rewal, 15:30 Masovia Maszewo – Arkonia Szczecin, 17:00 Pomorzanin Nowogard – Dąb Dębice, 18:00 Center MD Goleniów – Fala Międzyzdroje. Niedziela 7 października: 11:00 Jantar Dziwnów – Sparta Gryfice, 11:00 Ehrle Dobra Szczecińska – Polonia Płoty, 12:00 KP Przecław – Mewa Resko

B klasa grupa 1: wyniki 6 kolejki: Orzeł Prusinowo – Sarmata Dobra 2:3, Korona Stuchowo – Promień Mosty 2:1, Prawobrzeże Świnoujście – Pionier Żarnowo 3:0, Jastrząb Łosośnica – Znicz Wysoka Kamieńska 4:0, Bałtyk Gostyń – Zalew Stepnica 1:3, Sowianka Sowno – Bizon Cerkwica 3:1

Skrócona tabela po 6 kolejce: 1. Korona 18 pkt. (…) 4. Orzeł P. 12 pkt., 5. Sowianka 12 pkt. (…) 13. Bizon 3 pkt.

7 kolejka: sobota 6 października: 14:00 Znicz Wysoka Kamieńska – Bałtyk Gostyń, 14:00 Promień Mosty – Prawobrzeże Świnoujście, 15:00 Sarmata Dobra – Sowianka Sowno, 15:00 Zalew Stepnica – Orzeł Prusinowo, 16:00 Radowia Radowo Małe – Korona Stuchowo, Pionier Żarnowo – Jastrząb Łosośnica. Pauza: Bizon Cerkwica

C klasa grupa 1: wyniki 5 kolejki: Orzeł Mrzeżyno – Jantar II Dziwnów 3:4, Prawobrzeże II Świnoujście – Pomorzanin Przybiernów 7:1, Gardominka Mechowo – Lotnik Czarne 0:2, Sparta II Gryfice – Zieloni Wyszobór 9:0

Skrócona tabela po 5 kolejce: 1. Prawobrzeże II 15 pkt., 2. Światowid 63 II 12 pkt., 3. Lotnik 9 pkt., 4. Sparta II 9 pkt. (…) 7. Orzeł M. 0 pkt., 8. Gardominka 0 pkt., 9. Zieloni 0 pkt.

6 kolejka: sobota 6 października: Pomorzanin Przybiernów – Orzeł Mrzeżyno, Zieloni Wyszobór – Prawobrzeże II Świnoujście, Jantar II Dziwnów – Gardominka Mechowo. Niedziela 7 października: 15:00 Światowid 63 II Łobez – Sparta II Gryfice. Pauza: Lotnik Czarne