Wyniki matur 2018! Wiemy, jak wypadli uczniowie w powiecie gryfickim

Większość tegorocznych maturzystów ze szkół publicznych w powiecie gryfickim ma już upragnione wakacje. Dla części te rozpoczną się dopiero po sesji poprawkowej. Sprawdziliśmy, których szkół uczniowie poradzili sobie najlepiej. 

Tegoroczną maturę w szkołach publicznych na terenie powiatu gryfickiego pisało 220 uczniów. Z egzaminem najlepiej poradzili sobie maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego im B. Chrobrego w Gryficach. Najsłabiej wypadł Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Płotach.

W „Chrobrym” do matury przystąpiło 129 absolwentów, a zdało ją 116, czyli 90%. Na drugim miejscu znalazł się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Cz. Miłosza w Gryficach. Tutaj do matury podeszło w sumie 61 absolwentów. Egzamin zdało 49, a więc 80,33%. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Z. Herberta w Trzebiatowie egzamin maturalny pisało 19 uczniów. Zdało go 15, czyli 79%. Ostatnie miejsce spośród szkół publicznych w powiecie gryfickim zajął ZSP im. W. Witosa w Płotach. Tutaj do matury przystąpiło 11 tegorocznych abiturientów. Maturę zdało 5, co dało 45,5%.

Wszyscy abiturienci, którym nie powiodło się w pierwszym podejściu do egzaminu dojrzałości, mają szansę poprawić swój wynik i zdać maturę podczas sierpniowej sesji poprawkowej. 
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia