Wykład na temat mózgu [ZAPROSZENIE]

Co wiemy o mózgu? Myślisz że umiesz go używać w pełni? Czy geniuszem trzeba się urodzić? Mogę być inteligentniejszy? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi już 11 kwietnia o godz. 16:00 w Gryfickim Domu Kultury na bezpłatnym wykładzie Macieja Ardanowskiego - adepta neurokognitywistyki stosowanej. 

Neuro co?

Mózg jest organem, tak jak każdy inny organ tak i mózg opiera swoje funkcjonowanie o konkretne biologiczne procesy w nim zachodzące. Badania prowadzone nad mózgiem w XXI wieku, głównie za sprawą nowych technologii badawczych (np. obrazowanie rezonansem magnetycznym), dostarczają znaczących postępów w zrozumieniu tego najbardziej skomplikowanego z organów. Jednym z najcenniejszych odkryć jest poznanie procesu nauki na poziomie komórkowym, dzięki czemu możliwym jest wykształcenie technik i praktyk usprawniających nasze zdolności poznawcze. Praktyki te są całkowicie oparte o najnowsze odkrycia neurobiologii jak i o sprawdzone, znane i klasyczne metody samo rozwoju. Podstawowym celem wykładu jest popularyzowanie neurokognitywistyki jako nowej metody nauczania i uczenia się oraz przekazanie najużyteczniejszych technik poznawczych, głównie, lecz nie wyłącznie dla uczniów ostatnich klas gimnazjum oraz maturzystów w celu usprawnienia ich przygotowań do zbliżających się egzaminów. 

Wykład ten będzie pierwszym z cyklu wykładów popularnonaukowych na temat mózgu i uczenia się w realiach XXI wieku. Jeśli chcesz poznać możliwości rozwoju własnego intelektu w oparciu o fachową wiedzę i sprawdzone metody to definitywnie nie może cię zabraknąć na tym wydarzeniu.

Gorąco zachęcam do obecności - Maciej Ardanowski, organizator wykładu na temat mózgu.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia