Wybrzeże znokautowało Spartę, zdecydowała pierwsza połowa (ZDJĘCIA)

W meczu trzeciej rundy Pucharu Polski ZZPN drużyna Wybrzeża Rewalskiego Rewal ograła w Gryficach miejscową Spartę. Losy meczu zostały rozstrzygnięte już w pierwszej połowie, w której zespół znad morza zaaplikował gryficzanom aż cztery gole.

Środowy pojedynek w okręgowym Pucharze Polski rozpoczął się fatalnie dla Sparty, już kilka sekund po rozpoczęciu gry jeden z zawodników gospodarzy stracił futbolówkę przed własnym polem karnym, następnie trafiła ona pod nogi Artema Gumeniuka, który strzałem pod poprzeczkę dał przyjezdnym prowadzenie. Gryficzanie starali się otrząsnąć po pierwszym ciosie jednak defensorzy Wybrzeża blokowali uderzenia podopiecznych trenera Grzegorza Kubasa a seryjnie bite rzuty rożne nie przyniosły efektu w postaci gola wyrównującego. W 22 minucie w pole karne miejscowych wpadł Jacek Girczyc i był zahaczany przez Szymona Sęka – arbiter bez wahania podyktował rzut karny, który został zamieniony na bramkę przez Kamila Fryszkę. Trzy minuty później było praktycznie „po meczu” gdyż fatalny błąd popełnił golkiper miejscowych Adam Szmyt wypuszczając piłkę z rąk wprost pod nogi Artema Gumeniuka, który nie miał problemu z umieszczeniem jej w pustej bramce. Odrobinę nadziei gryficzanom przywrócił w 30 minucie gry Tomasz Kostrzewa strzelając gola na 1:3 lecz chwilę przed przerwą najprzytomniej w polu karnym miejscowych zachował się Jacek Girczyc i bramkarz Sparty po raz czwarty musiał wyciągać futbolówkę z siatki. Po zmianie stron napór drużyny znad morza nie malał – wręcz odwrotnie, zespół dowodzony z ławki przez trenera Tadeusza Piotrowskiego nie dawał defensywie gospodarzy ani chwili wytchnienia i tylko dzięki ofiarnym interwencjom obrońców a także bramkarza Adama Szmyta oraz zwykłej niefrasobliwości przyjezdnych nie padły kolejne gole. Pięć minut przed końcem spotkania arbiter dopatrzył się faulu w obrębie „szesnastki” - drugi w tym meczu rzut karny dla gości został zamieniony na gola przez Erwina Cebulaka, który tym samym ustalił wynik na 1:5.

Sparta Gryfice – Wybrzeże Rewalskie Rewal 1:5 (1:4)

Bramki: 0:1 Artem Gumeniuk 1', 0:2 Kamil Fryszka (rzut karny) 22', 0:3 Artem Gumeniuk 25', 1:3 Tomasz Kostrzewa 30', 1:4 Jacek Girczyc 40', 1:5 Erwin Cebulak (rzut karny) 85'

Żółte kartki: Tomasz Kostrzewa 6', Szymon Sęk 74' – Sparta / Seweryn Wrzeszcz 60' – Wybrzeże

Sparta Gryfice: Adam Szmyt – Łukasz Zakrzewski (60' Tomasz Kaca), Jakub Wołoch, Szymon Sęk (kpt), Mateusz Świtniewski (67' Kacper Lewandowski) – Sebastian Żółtek, Piotr Siemionow, Dawid Kujawski, Tomasz Kostrzewa, Maciej Szwech – Damian Kowalczyk

Wybrzeże Rewalskie Rewal: Sebastian Tokarewicz – Tomasz Żoła, Seweryn Wrzeszcz, Robert Szulc, Krzysztof Domoń, Jacek Girczyc (kpt) (70' Grzegorz Balkowski), Artem Gumeniuk (46' Kamil Kocieniewski), Maciej Rogowski (65' Erwin Cebulak), Rafał Andruszko, Wojciech Pankiewicz (75' Patryk Strojek), Kamil Fryszka

W pozostałych meczach pucharowych Błękitni Trzygłów ulegli na swoim boisku Flocie Świnoujście 0:7 (do przerwy 0:4) zaś Wicher Brojce pokonał w Mostach drużynę tamtejszego Promienia 4:1 – dwa gole strzelił Oskar Marcinkowski a po jednym dołożyli Szymon Makarewicz i Marcin Kocur.