Wybory do Rady Powiatu za nami. Jan Trafny nie będzie już radnym, jego miejsce zajmie Leszek Stuła!

W styczniu dowiedzieliśmy się, że Komisarz Wyborczy wygasił mandaty ośmiu radnym, którzy startowali w okręgu nr 2. Wszystko przez nieprawidłowości w jednym z lokali wyborczych. W niedzielę 10 marca odbyły się powtórzone wybory. Nasza redakcja zna już wyniki i jako pierwsza informuje o zmianach jakie nastąpiły w Radzie Powiatu Gryfickiego.

Komitet Wyborczy Wyborców „Idziemy Razem” zgłosił protest wyborczy dotyczący nieprawidłowości w lokalu wyborczym znajdującym się w Domu Pomocy Społecznej w Jarominie (gm. Trzebiatów). Sąd uznał, że faktycznie doszło do uchybień i wydał wyrok, nakazujący powtórzenie wyborów. W niedzielę 10 marca odbyły się powtórzone wybory. Wiemy już, że Jan Trafny (Platforma Obywatelska) nie będzie już radnym. Mandat radnego trafi do Leszka Stuły (Idziemy Razem).

Obecna Rada Powiatu będzie wyglądać następująco:

Okręg nr 1

1. Waldemar Wawrzyniak
2. Grzegorz Burcza
3. Czesław Bukowiec
4. Ryszard Chmielowicz
5. Stanisław Hołubczak
6. Kazimierz Sać
7. Marian Maliński
8. Agnieszka Mackojć
9. Ryszard Maliński
 

Okręg nr 2

1. Leszek Stuła
2. Marek Gołuchowski
3. Łukasz Tomasz Czyrny
4. Janusz Ławruszko
5. Grzegorz Szafrański
6. Renata Korek
7. Paweł Bereżnicki
8. Joanna Duzinkiewicz

 

Taki skład Rady potwierdza, że obecny układ rządzący może być spokojny. Wśród radnych zabraknie Jana Trafnego, który pełnił funkcje etatowego członka Zarządu. Skoro nie jest już radnym, najprawdopodobniej ktoś inny zajmie jego stanowisku. Czekamy na pierwszą sesję Rady Powiatu, na której nowi radni zostaną zaprzysiężeni. 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia