Wolne od pracy dni. [Kalendarz świąt, długich weekendów w 2019]

Kilkanaście godzin temu powitaliśmy nowy rok. Wraz z nim czekają na nas kolejne święta, wolne dni od pracy i długie weekendy. Sprawdziliśmy, kiedy w 2019 roku wypadają dni wolne od pracy.

W nowym roku będzie 13 dni ustawowo wolnych od pracy, z czego aż trzy wypadają w weekend. 251 to łączna liczba dni do przepracowania, a 114 to liczba dni wolnych od pracy przy uwzględnieniu wszystkich weekendów i świąt.

W styczniu pierwszy wolny dzień to oczywiście Nowy Rok, który w tym roku wypada we wtorek. Za to Święto Trzech Króli, które jest ustawowo wolne od pracy, tym razem przypada w niedzielę 6 stycznia.

Niestety ani w lutym, ani w marcu nie możemy liczyć na wolne. Taką możliwość daje nam dopiero kwiecień, w którym to przypada Wielkanoc - niedziela 21 kwietnia. Poniedziałek Wielkanocny będziemy świętować 22 kwietnia.

Na prawdziwie długi weekend możemy liczyć w maju. Wystarczy jeden dzień urlopu (czwartek 2 maja), by tradycyjną majówkę przedłużyć do 5 dni odpoczynku. 1 maja – Święto Pracy wypada w środę, a Święto Konstytucji 3 Maja w piątek.

Boże Ciało w tym roku przypada w czwartek, 20 czerwca. Wystarczy wziąć wolne w piątek i możemy cieszyć się kolejnym długim weekendem.

W lipcu nie czekają na nas żadne dni wolne, chyba że w tym czasie zaplanujemy swój urlop. Wtedy odpoczynek murowany.

W sierpniu wolne będziemy mieć w czwartek 15 sierpnia - w dniu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Święta Wojska Polskiego. Decydując się na urlop w piątek, zyskamy 4-dni odpoczynku.

Kolejne wolne dni czekają nas dopiero w listopadzie. 1 listopada – Wszystkich Świętych w tym roku przypada w piątek, co daje nam trzy dni wolnego. Kolejne trzy dni wolnego będziemy mieli dwa tygodnie później ze sprawą Święta Niepodległości – 11 listopada wypada bowiem w poniedziałek.

W 2019 roku Boże Narodzenie przypada w środę – 25 grudnia i czwartek – 26 grudnia. Jeśli zdecydujemy się wziąć wolne w piątek 27 grudnia, możemy liczyć na 5 dni odpoczynku.

Ustawowo wolne od pracy dni w 2019

1 stycznia (wtorek) – Nowy Rok
6 stycznia (niedziela) – Święto Trzech Króli
21 kwietnia (niedziela) – Niedziela Wielkanocna
22 kwietnia (poniedziałek) – Poniedziałek Wielkanocny
1 maja (środa) – Święto Pracy
3 maja (piątek) – Święto Konstytucji 3 maja
9 czerwca (niedziela) – Zesłanie Ducha Świętego
20 czerwca (czwartek) – Boże Ciało (czwartek)
15 sierpnia (czwartek) – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, Święto Wojska Polskiego
1 listopada (piątek) – Wszystkich Świętych
11 listopada (poniedziałek) – Święto Niepodległości
25 grudnia (środa) – Boże Narodzenie (pierwszy dzień świąt)/26 grudnia (czwartek) – Boże Narodzenie (drugi dzień świąt)

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia