Wkrótce będzie tu asfalt i chodnik

To dobra i długo wyczekiwana wiadomość dla mieszkańców wsi. Wiele na to wskazuje, że jeszcze w tym roku w Sownie położona zostanie nowa nawierzchnia drogi wraz z chodnikiem.

Po kilku nieudanych przetargach pojawiła się realna szansa, na to, że jeszcze w tym roku mieszkańcy Sowna doczekają się remontu części drogi. To bardzo wyczekiwana zarówno przez zamieszkujących wieś, jak i władze gminy, inwestycja.

Remontu drogi mieszkańcy wsi domagają się od samorządowców już od dawna. Niestety, sprawa nie jest prosta, bo choć do tej pory odbyło się kilka przetargów na jej naprawę, to wszystkie kończyły się fiaskiem. Powód? Dokładnie taki sam, z jakim borykają się inne samorządy. Wykonawcy oczekiwali dużo większych pieniędzy za wykonanie zadania, niż przeznaczyła na ten cel gmina. Tak było dotąd. 

- Wstępnie mamy już dogadanych dwóch wykonawców. Teraz czekamy na złożenie ofert. W zależności od tego, którego oferta będzie niższa, ten będzie wykonywał zadanie. Muszę powiedzieć, że nie są to firmy duże, które startowały do tej pory w przetargach, a dwa lokalne konsorcja, jedno z Gryfic, drugie z Płotów. One wyraziły akces że w ramach zaproponowanych przez nas środków ta droga zostanie wykonana – przekazuje w rozmowie z reporterką SuperPortalu24 burmistrz Płotów Marian Maliński.

W ramach „Przebudowy drogi gminnej wraz z przebudową istniejącego skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 108 w m. Sowno w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej” – bo tak nazywa się zadanie, mieszkańcy Sowna na odcinku około 2 km będą mieli nową nawierzchnię wraz z chodnikami.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to prace remontowe powinny rozpocząć się już za kilka tygodni.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia