Wicher i Sparta przywożą punkty, reszta drużyn poległa...

Na czwartoligowym froncie drugiej porażki grając w roli gospodarza doznała trzebiatowska Rega, w Szczecińskiej Klasie Okręgowej także na swoim stadionie poległo Wybrzeże Rewalskie Rewal. Trzy punkty na wyjeździe zdobyli piłkarze Wichra Brojce podobnie jak grająca w północnej „okręgówce” Sparta Gryfice. Swoje mecze przegrały zespoły Polonii Płoty i Błękitnych Trzygłów. Czwartą serię spotkań rozegrano w klasie A zaś po raz trzeci rywalizowano w najniższej klasie rozgrywkowej.

IV liga: pierwsza odsłona sobotniego pojedynku Intermarche Regi z MKP Szczecinek nie wskazywała na to, że mecz zakończy się porażką gospodarzy. Trzebiatowianie sprawiali lepsze wrażenie a w dodatku prowadzili do przerwy 1:0 – po faulu na Igorze Duńczaku arbiter podyktował rzut karny, który pewnym strzałem został zamieniony na gola przez Jarosława Jareckiego. Po zmianie stron to goście przejęli kontrolę nad grą doprowadzając do wyrównania a kilka minut później, w kontrowersyjnej sytuacji, objęli prowadzenie. Mimo, że drużyna ze Szczecina w końcówce grała jednego zawodnika mniej, gdyż dwie żółte kartki obejrzał jeden z piłkarzy MKP, gospodarze nie byli w stanie sforsować defensywy przyjezdnych na domiar złego po kontrataku stracili trzeciego gola i ostatecznie ulegli gościom 1:3. Wyniki 7 kolejki: Gryf Polanów – Bałtyk Koszalin 1:1, Leśnik Manowo – Rasel Dygowo 3:2, Vineta Wolin – Sparta Węgorzyno 7:1, Morzycko Moryń – Ina Goleniów 6:1, Intermarche Rega Trzebiatów – MKP Szczecinek 1:3, Gryf Kamień Pomorski – Osadnik Myślibórz 6:2, Sokół Karlino – Kluczevia Stargard 1:1, Hutnik Szczecin – Olimp Gościno 2:2, Jeziorak Szczecin – Iskra Białogard (mecz przełożony na 27.09.)

Skrócona tabela po 7 kolejce: 1. Morzycko 18 pkt., 2. MKP Szczecinek 15 pkt., 3. Bałtyk 14 pkt. (…) 8. Intermarche Rega 11 pkt. (…) 17. Rasel 4 pkt., 18. Osadnik 3 pkt.

Szczecińska Klasa Okręgowa: czwartej porażki, w pięciu dotychczas rozegranych meczach, doznało Wybrzeże Rewalskie Rewal. Tym razem podopieczni trenera Tadeusza Piotrowskiego ulegli na stadionie w Niechorzu szczecińskiej Arkonii. W pierwszej części gry przyjezdni nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji w tym rzutu karnego mimo to udało im się zdobyć gola i prowadzić 0:1. W 60 minucie było już 0:2, pięć minut później miejscowi odpowiedzieli trafieniem kontaktowym autorstwa Macieja Rogowskiego jednak to wszystko na co było stać gospodarzy. Pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli piłkarze Wichra Brojce, którzy w Babinku mierzyli się z tamtejszym Ogniwem, które podobnie jak brojczanie jest beniaminkiem Szczecińskiej Klasy Okręgowej. Goście po trafieniach Marcina Kocura i Oskara Marcinkowskiego prowadzili różnica dwóch goli lecz ambitnie grający gospodarze zdołali doprowadzić do remisu. Gola decydującego o zwycięstwie podopiecznych trenera Marcina Kańczuckiego strzelił Oskar Marcinkowski i tym samym ustalił wynik meczu na 3:2 dla Wichra. Wyniki 5 kolejki: Chemik Police – Odra Chojna 7:1, Wybrzeże Rewalskie Rewal – Arkonia Szczecin 1:2, Mierzynianka Mierzyn – Błękitni II Stargard 2:5, Flota Świnoujście – Stal Szczecin 1:3, Błękit Pniewo – Iskra Golczewo 8:0, Dąb Dębno – Zorza Dobrzany 2:2, Ogniwo Babinek – Wicher Brojce 2:3, Biali Sądów – Piast Chociwel 0:0.

Skrócona tabela po 5 kolejce: 1. Chemik 15 pkt., 2. Błękitni II 12 pkt., 3. Piast 11 pkt. (…) 11. Wicher 5 pkt. (…) 15. Wybrzeże 3 pkt., 16. Biali 1 pkt.

Klasa Okręgowa Północna: po zwycięskich derbach powiatu piłkarze i kibice Polonii Płoty liczyli na zdobycie pełnej puli w rywalizacji z Mewą Resko. Miejscowi nie wykorzystali kilku dogodnych okazji do objęcia prowadzenia, dwukrotnie po strzałach Artura Nabrzewskiego i Łukasza Góralskiego kapitalnie interweniował golkiper przyjezdnych. Goście byli bardziej skuteczni i strzelili bramkę, która jak się później okazało dała im trzy punkty. Polonia drugi raz z rzędu przegrała na swoim stadionie – po raz drugi 0:1. Znacząco osłabieni Błękitni Trzygłów rywalizowali w Łobzie z liderem, Światowidem 63. Gospodarze od początku starali się narzucić swój styl gry i przyniosło to efekt w postaci gola. Później jednak coraz częściej do głosu dochodzili trzygłowianie, którym jeszcze przed przerwą udało się doprowadzić do remisu za sprawą celnego strzału Łukasza Szwaka. Po przerwie miejscowi zdołali strzelić drugą bramkę, która ostatecznie zadecydowała o ich zwycięstwie. Po derbowej porażce szybko podnieśli się piłkarze gryfickiej Sparty, którzy w Radziszewie mierzyli się z tamtejszą Odrzanką. W pierwszej połowie bramki nie padły, gryficzanie nękali golkipera gospodarzy strzałami zza pola karnego oraz ze stałych fragmentów gry – miejscowi mieli jedną dobrą okazję do objęcia prowadzenia jednak dobrze interweniował golkiper przyjezdnych Arkadiusz Skolmowski, dla którego był to pierwszy występ w barwach Sparty po sześcioletniej przerwie. W drugiej części spotkania gryficzanie zmarnowali dwie znakomite okazje do objęcia prowadzenia, dużo skuteczniejsi byli miejscowi, którzy zdobyli gola po fantastycznym uderzeniu zza pola karnego. Sparta odpowiedziała trzykrotnie – najpierw głową piłkę w bramce umieścił Kamil Motel, następnie problemów z pokonaniem golkipera gospodarzy z najbliższej odległości nie miał Tomasz Wlaźlak. Mecz „zamknął” Robert Pałka ustalając wynik na 1:3 ładnym technicznym uderzeniem ponad wychodzącym golkiperem Odrzanki. Wyniki 5 kolejki: Polonia Płoty – Mewa Resko 0:1, Masovia Maszewo – Promień Mosty 0:1, Sarmata Dobra – Ehrle Dobra Szczecińska 2:2, Iskierka Szczecin – Pomorzanin Nowogard 2:1, Odrzanka Radziszewo – Sparta Gryfice 1:3, KP Przecław – Ina Ińsko 4:3, Światowid 63 Łobez – Błękitni Trzygłów 2:1, Orzeł Łożnica – Jantar Dziwnów 0:3.

Skrócona tabela po 5 kolejce: 1. Światowid 63 13 pkt., 2. Iskierka 13 pkt., 3. Jantar 13 pkt., 4. Sparta 10 pkt., 5. Polonia 9 pkt. (…) 9. Błękitni 6 pkt. (…) 14. Pomorzanin 4 pkt., 15. Odrzanka 3 pkt., 16. Sarmata 1 pkt.

A klasa grupa 1: wyniki 4 kolejki: Zieloni Wyszobór – Intermarche Rega II Trzebiatów 1:4, Fala Międzyzdroje – Jastrząb Łosośnica 2:0, Bałtyk Gostyń – Sowianka Sowno 1:3, Zalew Stepnica – Znicz Wysoka Kamieńska 1:0, Prawobrzeże Świnoujście – Pionier Żarnowo 1:0, Bizon Cerkwica – Radowia Radowo Małe 1:10.

Skrócona tabela po 4 kolejce: 1. Korona 9 pkt., 2. Radowia 9 pkt., 3. Sowianka 9 pkt., 4. Zalew 9 pkt. (…) 7. Intermarche Rega II 6 pkt. (…) 9. Bizon 3 pkt. (…) 13. Zieloni 0 pkt.

B klasa grupa 1: wyniki 3 kolejki: Jantar II Dziwnów – Orzeł Prusinowo 0:1, Błękitni II Trzygłów – Gardominka Mechowo 10:1, Lotnik Czarne – Orzeł Mrzeżyno 2:2, Światowid 63 II Łobez – Prawobrzeże II Świnoujście 8:1.

Skrócona tabela po 3 kolejce: 1. Błękitni II 9 pkt., 2. Orzeł Prusinowo 9 pkt. (…) 5. Lotnik 2 pkt. (…) 7. Orzeł Mrzeżyno 1 pkt., 8. Gardominka 0 pkt.