Wakacyjne remonty dróg. W powiecie gryfickim będą duże utrudnienia

To będą kolejne ciężkie wakacje dla kierowców. Do trwających już robót, wkrótce dołączą kolejne.

Kierowcy powinni się już przyzwyczaić, że okres letni to czas, licznych prac remontowych, a wraz z nim utrudnień na drogach. Nie inaczej będzie i w tym roku, bo robót na drogach będzie sporo.

Obecnie największe utrudnienia występują na ponad 15-kilometrowym odcinku drogi wojewódzkiej nr 102 Łukęcin – Lędzin, gdzie z uwagi na rozbiórkę blisko 90-letniego mostu i dwóch przepustów na Kanale Dreżewo obowiązuje objazd drogą powiatową tj. przez Śliwin, Ninikowo i Karnice. Jak informuje ZZDR w Koszalinie, most ma być przejezdny przed wakacjami, jednak prace drogowe wciąż będą kontynuowane. To oznacza spore przeszkody w dojeździe do Pustkowa, Trzęsacza czy Rewala.

Utrudnień należy się też spodziewać na DW 109 na odcinku Trzebiatów – Płoty, który ma być gruntownie przebudowany. Prace na blisko 25 km szlaku drogi mają rozpocząć się już wkrótce.

Trudności pojawią się także na samym wjeździe do Trzebiatowa od strony Gryfic. ZZDW w Koszalinie ogłosił właśnie przetarg na przebudowę ulicy Zagórskiej. Podobnie jak przy wcześniejszych robotach, tutaj także, według założeń, prace prowadzone będą w wakacje.

To nie koniec inwestycji drogowych w powiecie gryfickim. Już w czerwcu powinien zostać wyłoniony wykonawca, który wykona przebudowę dalszego odcinka DW 105 Popiele – Zaleszczyce. Podobnie jak przy wcześniejszych inwestycjach, tutaj również prace będą odbywać się w wakacje.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia