W mieszkaniu, w którym przebywała zaginiona 15-latka z Płotów znaleziono narkotyki

Na początku tygodnia funkcjonariusze zweryfikowali sygnał o prawdopodobnym miejscu pobytu zaginionej 15 latki z Płotów. Oprócz zaginionej nastolatki znaleźli tam blisko 250 gramów narkotyków. W tej sprawie zatrzymany został 32- latek.

Kołobrzescy dzielnicowi na podstawie informacji od mieszkańców, pojechali do jednego z mieszkań znajdujących się na terenie miasta aby sprawdzić, czy nie przebywa tam zaginiona 15 – latka.
 W wynajętym  mieszkaniu zastali zaginioną nastolatkę i 32- letniego mężczyznę. W trakcie interwencji policjanci przy mieszkańcu powiatu gryfickiego znaleźli woreczek strunowy z zawartością suszu.   Z uwagi na podejrzenie, iż  w mieszkaniu,  w którym przebywał 32 latek mogą znajdować się zabronione prawem substancje  na miejsce został wysłany przewodnik z psem służbowym.
Czworonożny funkcjonariusz – wyspecjalizowany do poszukiwania narkotyków szybko znalazł kolejne zakazane substancje.
 Łącznie w mieszkaniu, które zajmował 32- latek policjanci znaleźli i zabezpieczyli   ponad 226 gramów  marihuany oraz 0,42 grama mefedronu.
Mężczyzna został zatrzymany a  zaginiona 15- latka trafiła do  opiekunów prawnych.  Po przeprowadzonych czynnościach mężczyzna trafił do Policyjnej Izby Zatrzymań. Po zebraniu przez śledczych  materiału dowodowego  usłyszał zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, zagrożony karą do 8 lat pozbawienia wolności.
Decyzją sądu, 32- latek został tymczasowo aresztowany i najbliższe tygodnie spędzi za kratkami.
Do tej sprawy kołobrzescy policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby. Mieszkańcy powiatu gryfickiego zatrzymani zostali w związku z zabezpieczonymi zabronionymi substancjami znalezionymi w wynajmowanym przez 32- latka mieszkaniu.

źródło: Policja Zachodniopomorska/st. asp. Tomasz Kwaśnik / IK

Czytaj także:

Rozpaczliwie szukają siostry. 15-letnia Aneta zaginęła we wtorek

Szczęśliwy finał poszukiwań. 15-letnia Aneta odnaleziona

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia