Uwaga! Nadciąga potężna wichura – RCB wysyła alert!

Nad nasz region nadciąga wichura. Według prognoz porywy wiatru mogą osiągnąć nawet 100 km/h. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła SMS z ostrzeżeniem.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega o silnym wietrze. Ostrzeżenie obowiązuje od piątku od godz.19:00 do godz. 06:00 w sobotę (16.03.). Według prognoz przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 50 km/h do 65 km/h, w porywach do 100 km/h z zachodu i północnego-zachodu. Stopień zagrożenia 2 w skali 3-stopniowej

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła Alert do mieszkańców regionu. W SMS czytamy: Uwaga! Wieczorem i w nocy (15-16.03.) będzie silny wiatr. Nie chowaj się pod drzewami. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr. Zostań w domu, jeśli możesz.

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia