Udany start Mikołaja Drewy na Mistrzostwach Polski Juniorów

Mikołaj Drewa zaliczył udany start w Mistrzostwach Polski Juniorów. W zawodach, które odbyły się w Bydgoszczy, wychowanek klubu MKS LOK „Baszta” Gryfice zajął ósme miejsce.

W dniach 26-29 września w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w strzelectwie sportowym. Wśród uczestników biorących udział w zawodach był Mikołaj Drewa – wychowanek klubu MKS LOK Baszta Gryfice, a obecnie zawodnik KS Kołobrzeg.

W kwalifikacjach w kategorii karabin pneumatyczny 60 Mikołaj zdobył 606.6 pkt. Tym samym z czwartego miejsca wszedł do finału zawodów. Ostatecznie w Mistrzostwach Polski Juniorów zajął ósme miejsce.

- To bardzo wysokie wyróżnienie zważywszy na to, że Mikołaj w ciągu kilkunastu miesięcy osiągnął tak wysoki poziom sportowy. Jak wcześniej ustaliliśmy między klubami KS Kołobrzeg i Baszta Gryfice po Mistrzostwach Polski Juniorów Mikołaj przechodzi z powrotem do Baszty Gryfice, aby dać przykład naszym młodym klubowiczom, którzy tak samo startują poza granicami naszego województwa – przekazuje Dariusz Drewa Prezes MKS LOK Baszta Gryfice.

Mikołaj, oprócz udanego startu podczas mistrzostw w Bydgoszczy ma jeszcze jeden powód do zadowolenia. Jego talent został dostrzeżony, a on sam zaproszony na zgrupowanie do Bydgoszczy, gdzie będzie miał okazję trenować z zawodnikami kadry narodowej Polski Juniorów.