Termin dawno minął, a urzędników wyborczych wciąż nie ma

Wciąż nie wiadomo, kto przygotuje wybory w powiecie gryfickim. Choć termin składania zgłoszeń już minął, to w żadnej z sześciu gmin nie ma jeszcze urzędników wyborczych.
 

Mimo że termin przyjmowania zgłoszeń, na obszarze działania szczecińskiej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego minął wciąż brakuje urzędników wyborczych. 

- Na ten moment w naszej delegaturze brakuje nam jeszcze 18 z 62 urzędników wyborczych. Do wyborów jest jeszcze trochę czasu, więc wciąż czekamy. Jeśli ktoś się zgłosi i będzie spełniał warunki i gmina, w której będzie chciał być urzędnikiem wyborczym będzie wolna, to nim zostanie – informuje reporterkę SuperPortalu24 Małgorzata Kwiatkowska z Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Szczecinie.

W gminach na terenie powiatu gryfickiego potrzeba w sumie 9 urzędników wyborczych. Po 2 w gminach Gryfice, Trzebiatów i Płoty oraz po jednym w Brojcach, Karnicach i Rewalu. Jak dotąd nie został powołany ani jeden.

Urzędnikiem wyborczym może być osoba, która na co dzień pracuje w administracji samorządowej lub rządowej. Taka osoba nie może organizować wyborów na terenie gminy, w której mieszka czy pracuje. To z kolei oznacza liczne dojazdy do gminy, w której będzie odpowiadać za wybory.

Do zadań urzędników wyborczych należeć będzie między innymi przygotowanie i nadzór nad przebiegiem wyborów w obwodowych komisjach wyborczych, organizowanie szkoleń dla członków tych komisji, a także dostarczenie kart do głosowania do obwodowych komisji wyborczych. Otrzyma on wynagrodzenie, które wynosić będzie 4 473,55 złotych i ma być ono „proporcjonalne do czasu realizacji zadań".

Chętni wciąż mogą zgłaszać się do Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Szczecinie.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia