Starosta z wizytą u małego Antosia - pierwszego mieszkańca powiatu w 2019 roku

Zgodnie z tradycją Starosta Gryficki odwiedził pierwsze narodzone w nowym roku dziecko. Antoś Lewandowski, który przyszedł na świat 1 stycznia, jest już w swoim domu.

Pierwszy mieszkaniec Powiatu Gryfickiego w 2019 roku urodził się kilka tygodni przed zaplanowanym terminem porodu. Antoś pojawił się na świecie 1 stycznia o godzinie 1:23 w gryfickim szpitalu. W chwili narodzin maluszek ważył 2230 g. i mierzył 48 cm. – Jeszcze w sylwestra z okna szpitala oglądałam fajerwerki, a już kilkadziesiąt minut później był na świecie Antoś. Choć termin porodu wyznaczony miałam między 26 a 29 stycznia, to spodziewałam się, że synek może być wcześniakiem, tak jak jego starsza siostra – opowiada szczęśliwa mama Antosia, która dodaje, że maluszek jest bardzo spokojnym dzieckiem.

Antoś to trzecie dziecko pani Kamili i pana Damiana. Oprócz rodziców na narodziny chłopca czekały jego dwie starsze siostrzyczki, 2-letnia Zosia oraz 5,5-letnia Julia. Jako najmłodszy, maluch jest oczkiem w głowie całej rodziny.

Dziś, zgodnie z tradycją pierwszego w tym roku nowo narodzonego mieszkańca powiatu gryfickiego w jego domu odwiedził Starosta Ryszard Chmielowicz wraz ze swoim zastępcą Waldemarem Wawrzyniakiem. Na wizytę goście nie przybyli z pustymi rękami. Rodzice maluszka otrzymali od władz Powiatu Gryfickiego symboliczny upominek w postaci czeku pieniężnego na zakupy dla synka.

Starosta pogratulował świeżo upieczonym rodzicom narodzin synka, życząc zdrowia i szczęścia dla całej rodziny.

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia