Sezon na plażowanie coraz bliżej…

Zaledwie kilka tygodni pozostało do rozpoczęcia sezonu letniego. Wraz z jego nadejściem plaże zapełnią się turystami. Bezpiecznego wypoczynku nad Bałtykiem strzec będą ratownicy. Pierwsi pojawią się na plażach Mrzeżyna.

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Nadmorskie gminy szykują się na przyjazd turystów i zabezpieczają plaże. W tym sezonie letnim plaż naszego powiatu strzec będzie 87 ratowników wodnych.

Pierwsi ratownicy pojawią się na plaży w Mrzeżynie. – W naszej gminie mamy 500-metrowy odcinku plaży strzeżonej. Na trzech plażach, osoby wypoczywające strzec będzie 21 ratowników wodnych. Już 15 czerwca ratownicy pojawią się na plaży centralnej w Mrzeżynie. Dwa tygodnie później, 30 czerwca także na plażach w Rogowo i Mrzeżyno Zachód - informuje Jacek Pawlik, prezes Zakładu Gminnego Mrzeżyno, który w gminie Trzebiatów zarządza plażami.

W gminie Rewal strzec bezpieczeństwa na plażach będzie 66 ratowników. – Na początku ratownicy pojawią się w Rewalu i to będzie już 17 czerwca. Na plażach w pozostałych miejscowościach 1 lipca – przekazuje Dariusz Sianoszek z Urzędu Miejskiego w Rewalu odpowiedzialny za bezpieczeństwo plaż.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia