Są szanse na gazyfikację w Brojcach

List intencyjny z Polską Spółką Gazownictwa dotyczący rozbudowy linii gazowej na terenie gminy został już podpisany.

Gmina Brojce rozpoczęła starania o gazyfikację. Wójt Michał Zinowik podpisał w tej sprawie list intencyjny z Polską Spółką Gazownictwa. Deklaracja przystąpienia do projektu to dopiero początek planów związanych z doprowadzeniem gazu ziemnego do Brojc.

Sprawa jest dość świeża – trwają wyliczenia, na podstawie których podjęta zostanie ostateczna decyzja co do rozbudowy linii gazowej w tej części powiatu gryfickiego. Jeśli się uda, to jak informuje naszą redakcję wójt Zinowik, w pierwszej kolejności gazyfikacją mogłoby zostać objętych około 70 procent terenów zamieszkałych gminy Brojce. To dzięki szlakowi gazowemu, który będzie przebiegał nasypem kolei wąskotorowej, łącząc ze sobą Gryfice i Trzebiatów, a przy okazji pozwoli na przyłączenie do gazu ziemnego Brojc.

Jak przekazuje Michał Zinowik zgazyfikowanie Brojc niesie ze sobą wiele korzyści. Zarówno związanych z tańszym ogrzewaniem czy likwidacją starych pieców, jak i z poprawą jakości życia mieszkańców dzięki ekologicznemu źródłu energii.

To czy gmina Brojce, będzie mogła zostać zgazyfikowana, wiadomo będzie w drugiej połowie roku.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia