Ruszył program Społecznik. Tym razem do rozdania są 3 mln złotych

3 mln złotych – to kwota, jaka jest do rozdysponowania w ramach tegorocznego programu Społecznik. W Gryficach, w konferencji poświęconej programowi, z wicemarszałkiem Jarosławem Rzepą spotkało się kilkudziesięciu zainteresowanych.

Ruszyła kolejna edycja programu Społecznik, w którym do rozdania są 3 mln złotych. Realizatorem projektu jest Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski, a operatorem Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego. W tym roku program podzielony jest na tzw. dwa filary.

Pierwszy to znane już z ubiegłego roku mikrodotacje do 3 tys. złotych. Tu do zdobycia jest 1,5 mln złotych, co pozwoli na dofinansowanie około 650 działań. Podobnie jak podczas pierwszej edycji, fundusze można przeznaczyć na organizację m.in. wydarzeń kulturalnych, charytatywnych, sportowych, czy akcji sąsiedzkich na osiedlu.

Kolejny filar to inicjatywy obywatelskie, czyli innowacyjna forma budżetu obywatelskiego. W ramach niego mieszkańcy regionu będą mogli w głosowaniu internetowym wybrać najlepszą inicjatywę obywatelską do 10 tys. zł. Tu także do rozdysponowania jest 1,5 mln złotych. To dofinansowanie powinno pozwolić na realizacje około 150 inicjatyw. Wnioski złożone na inicjatywy obywatelskie poddawane będą ocenie poprzez elektroniczne głosowanie mieszkańców województwa.

- W ubiegłym roku zainteresowanie programem Społecznik było bardzo duże. Złożono ponad 1200 wniosków i niestety nie wszystkie udało się dofinansować. Stąd też w tym roku zwiększyliśmy środki na jego realizację. Domyślam się też, że rywalizacja będzie jeszcze większa niż w roku ubiegłym. Dlatego też zachęcam, aby nie zwlekać ze składaniem wniosków, tylko zrobić to jak najszybciej – mówi w rozmowie z reporterką SuperPortalu24 wicemarszałek Jarosław Rzepa.

Nabór wniosków na mikrodotacje przeprowadzony zostanie w trzech etapach. Pierwszy rozpoczął się 3 kwietnia i potrwa do 25 kwietnia. Drugi etap odbędzie się w terminie od 7 do 21 maja, a trzeci od 4 do 19 czerwca. Termin składania wniosków w ramach inicjatyw obywatelskich mija 25 kwietnia. Nabór wniosków na mikrodotacje i inicjatywy obywatelskie prowadzony będzie drogą elektroniczną przy wykorzystaniu generatora wniosków.

Operatorem środków w imieniu Województwa jest Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego. Animatorem programu Społecznik w powiecie gryfickim jest Małgorzata Kuncewicz. Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie http://karrsa.eu/, kontakt mailowy bospolecznik2018@karrsa.pl bądż, spolecznik2018@karrsa.pl

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia