Reprezentant gminy na podium biegu samorządowców w Jarosławcu.

Łukasz Uldynowicz – biegacz i kierownik gryfickiej pływalni wziął udział we wczorajszej XXII edycji Ogólnopolskiego Biegu Samorządowego „Bursztyn Jarosławca”. Jedyny reprezentant gminy Gryfice zajął III miejsce.

W niedzielę, 2 lipca w Jarosławcu odbyła się już XXII edycja Ogólnopolskiego Biegu Samorządowego „Bursztyn Jarosławca". W tegorocznych zawodach na linii startu pojawiło się 90 zawodniczek i zawodników reprezentujących jednostki samorządu terytorialnego z terenu Polski. Wśród samorządowych biegaczy pojawił się reprezentant gminy Gryfice - Łukasz Uldynowicz. Kierownik Biura Zarządu Pływalni trasę mierzącą ok. 2200m pokonał w czasie 7 min i 21 sek, co po zaciętym finiszu pozwoliło na zajęcie 3 miejsca w klasyfikacji OPEN biegu.

Ale to nie był ostatni bieg tego dnia naszego reprezentanta. Godzinę później, Łukasz stanął na starcie XXVII Międzynarodowego Biegu po Plaży na dystansie 15 km. W tym roku pogoda podczas biegu nierozpieszczana zawodników. Silny wiatr, wysokie fale oraz miejscami padający deszcz nie pozwalały na osiąganie rekordowych wyników. Zmagania z tym dystansem reprezentant naszej gminy ukończył z czasem 1h 5min i 31sek dało to 80 miejsce OPEN (na 691 zawodników i zawodniczek) oraz 3 miejsce w klasyfikacji samorządowej (23 startujących).

- Jestem bardzo zadowolony z osiągniętych rezultatów. Pogoda w tym roku nie rozpieszczała, ale jak to mówią, nie ma złej pogody do biegania, jest tylko źle dobrany strój. Wyniki bardzo cieszą, zwłaszcza kiedy zwraca się powoli do treningów po blisko rocznej walce z kontuzją – mówi w rozmowie z nasza redakcją Łukasz Uldynowicz.

Warto wspomnieć też, że Łukasz w 17.06.2017 roku w Stargardzie w biegu „O błękitną wstęgę” na dystansie 10 km wśród samorządowców również wywalczył 3 miejsce. Gratulujemy.