Rehabilitacja Wybrzeża, kolejne zwycięstwo Polonii

W ubiegły weekend rozegrano drugą kolejkę sezonu 2017/2018 w klasach okręgowych. Plamę po wysokiej porażce na inaugurację zatarło rewalskie Wybrzeże, które przywiozło trzy punkty z Chojnej. Remisem zakończył się mecz Arkonii Szczecin z brojeckim Wichrem. Drugie zwycięstwo zanotowała Polonia Płoty, wysoko zwyciężyli Błękitni Trzygłów. Rozgrywki rozpoczęły drużyny występujące w A klasie.

IV liga: jedyny reprezentant naszego powiatu, Intermarche Rega Trzebiatów, swój mecz rozegrał już w czwartek. Spotkanie w Dygowie zakończyło się remisem 2:2, bramki dla trzebiatowian zdobyli Mariusz Kurczak oraz, w ostatniej minucie meczu, Igor Duńczak. Wyniki 3 kolejki: Rasel Dygowo – Intermarche Rega Trzebiatów 2:2, Gryf Kamień Pomorski – Olimp Gościno 0:1, Ina Goleniów – Iskra Białogard 5:1, Gryf Polanów – Osadnik Myślibórz 4:1, Morzycko Moryń – Kluczevia Stargard 2:0, MKP Szczecinek – Bałtyk Koszalin 0:1, Leśnik Manowo – Vineta Wolin 0:0, Jeziorak Szczecin – Sparta Węgorzyno 0:0, Sokół Karlino – Hutnik Szczecin 1:4.

Tabela po 3 kolejce: 1. Morzycko 9 pkt., 2. Ina 7 pkt., 3. Bałtyk 7 pkt., 4. Intermarche Rega 7 pkt. (…) 17. Iskra Białogard 1 pkt., 18. Osadnik 0 pkt.

Szczecińska Klasa Okręgowa: po wysokiej porażce przed własną publicznością piłkarze Wybrzeża Rewalskiego Rewal udali się do Chojnej na mecz z tamtejszą Odrą, która także przegrała pierwsze spotkanie. Po 45 minutach gry gospodarze prowadzili 1:0, chwilę po przerwie goście zdołali wyrównać za sprawą trafienia, którego autorem był Artur Pawnuk. Kilka minut później było już 2:1 dla zespołu znad morza, kiedy to strzałem z dystansu golkipera miejscowych pokonał Rafał Andruszko. Trzeciego gola dla Wybrzeża zdobył, po błędzie defensywy Odry, Kamil Fryszka. Miejscowi odpowiedzieli kontaktowym golem lecz nie zdołali już odwrócić losów rywalizacji i mecz zakończył się wynikiem 2:3 dla drużyny z Rewala. Drugi mecz w roli beniaminka rozegrali piłkarze Wichra Brojce, którzy mierzyli się w Lasku Arkońskim z dobrze znaną w regionie Arkonią. W pierwszej połowie przyjezdni lepiej prezentowali się na boisku lecz to miejscowi zdobyli gola w 32 minucie obejmując prowadzenie. Wyrównał tuż przed przerwą Szymon Makarewicz. Mimo starań żadnemu z zespołów nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Wyniki 2 kolejki: Zorza Dobrzany – Błękit Pniewo 3:0, Stal Szczecin – Mierzynianka Mierzyn 0:4, Dąb Dębno – Chemik Police 0:9, Arkonia Szczecin – Wicher Brojce 1:1, Iskra Golczewo – Ogniwo Babinek 0:2, Odra Chojna – Wybrzeże Rewalskie Rewal 2:3, Piast Chociwel – Flota Świnoujście 3:2, Błękitni II Stargard – Biali Sądów 2:0.

Tabela po 2 kolejce: 1. Chemik 6 pkt., 2. Błękitni II 6 pkt., 3. Zorza 6 pkt., 4. Ogniwo 6 pkt. (…) 9. Wybrzeże 3 pkt. (…) 11. Wicher 2 pkt. (…) 15. Biali 0 pkt., 16. Stal Szczecin 0 pkt.

Klasa Okręgowa Północna: drugie zwycięstwo z rzędu odniosła Polonia Płoty. Po wygranej z Błękitnymi Trzygłów zespół prowadzony przez trenera Pawła Przybysławskiego przywiózł trzy punkty z Mostów. Goście prowadzenie objęli w 17 minucie po golu Eryka Ledera, podwyższył trzynaście minut później Łukasz Góralski. Miejscowi odpowiedzieli trafieniem kontaktowym jeszcze w pierwszej części gry, jednak w drugiej połowie gole już nie padły – wynik 1:2 na korzyść Polonii. Ostre strzelanie urządzili sobie zawodnicy Błękitnych Trzygłów, którzy na swoim boisku rozbili Odrzankę Radziszewo aż 6:0 – trzy razy do bramki rywali trafił Maciej Cymkiej a po jednym golu dołożyli Krystian Siedlecki, Adam Cymkiej i Grzegorz Jarmoszewicz. Charakter pokazała gryficka Sparta, która mimo iż przegrywała do przerwy w Dziwnowie 0:2 nie złożyła broni i po trafieniach Roberta Pałki oraz Tomasza Wlaźlaka zdołała doprowadzić do remisu, gryficzanie mogli nawet wygrać jednak, podobnie jak przed tygodniem, szwankowała skuteczność. Wyniki 2 kolejki: Ehrle Dobra Szczecińska – Światowid 63 Łobez 1:2, Promień Mosty – Polonia Płoty 1:2, Sarmata Dobra – KP Przecław 2:3, Jantar Dziwnów – Sparta Gryfice 2:2, Błękitni Trzygłów – Odrzanka Radziszewo 6:0, Pomorzanin Nowogard – Masovia Maszewo 1:1, Ina Ińsko – Orzeł Łożnica 3:1, Mewa Resko – Iskierka Szczecin 0:1.

Tabela po 2 kolejce: 1. Światowid 63 6 pkt., 2. Polonia 6 pkt., 3. Iskierka 6 pkt. 4. Sparta 4 pkt. (…) 7. Błękitni 3 pkt. (…) 15. Mewa 0 pkt., 16. Sarmata 0 pkt.

A klasa grupa 1: wyniki 1 kolejki: Sowianka Sowno – Prawobrzeże Świnoujście 1:0, Znicz Wysoka Kamieńska – Bizon Cerkwica 2:4, Radowia Radowo Małe – Intermarche Rega II Trzebiatów 6:0, Korona Stuchowo – Zieloni Wyszobór 5:1, Zalew Stepnica – Bałtyk Gostyń 6:2, Jastrząb Łosośnica – Pionier Żarnowo 2:2.