Rega, Wicher i Polonia inkasują komplet punktów, cenny remis Błękitnych

Sobotnie starcie czwartoligowych beniaminków na stadionie w Trzebiatowie zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy, ligę niżej brojecki Wicher odniósł wyjazdowe zwycięstwo zaś w pojedynku zespołów znad morza padło aż dziesięć goli. W północnej „okręgówce” swój mecz wygrała Polonia Płoty, z jednym punktem ze Szczecina wrócili Błękitni Trzygłów. Porażki w Maszewie doznała gryficka Sparta. Nowym liderem A klasy została Sowianka Sowno, w klasie B kolejne zwycięstwo odniósł Orzeł Prusinowo.

IV liga: piłkarze trzebiatowskiej Regi po dwóch nieudanych występach przed własną publicznością odnieśli przekonujące zwycięstwo nad Gryfem Polanów. Już do przerwy gospodarze prowadzili 3:0 – do bramki trafiali Kamil Kordowski, Igor Duńczak oraz... jeden z piłkarzy rywali, który pokonał własnego bramkarza. Po zmianie stron wynik podwyższył Mariusz Kurczak. Przyjezdni zdobyli honorowego gola wykorzystując rzut karny, wcześniej czerwoną kartkę obejrzał zawodnik miejscowych Marcin Muzyczuk. Wyniki 9 kolejki: Hutnik Szczecin – Rasel Dygowo 1:0, Jeziorak Szczecin – Ina Goleniów 0:1, Vineta Wolin – Kluczevia Stargard 0:1, Leśnik Manowo – Osadnik Myślibórz 2:1, Morzycko Moryń – Bałtyk Koszalin 0:2, Olimp Gościno – Sparta Węgorzyno 1:1, Intermarche Rega Trzebiatów – Gryf Polanów 4:1, Gryf Kamień Pomorski – MKP Szczecinek 2:3, Sokół Karlino – Iskra Białogard 0:0.

Skrócona tabela po 9 kolejce: 1. Morzycko 21 pkt., 2. Bałtyk 20 pkt. (…) 6. Intermarche Rega 17 pkt. (…) 17. Rasel 4 pkt., 18. Osadnik 3 pkt.

Szczecińska Klasa Okręgowa: pojedynek pomiędzy Wybrzeżem Rewalskim Rewal a Flotą Świnoujście rozegrany na stadionie w Niechorzu zakończył się zwycięstwem gości 6:4. Przyjezdni prowadzili po niespełna 30 minutach gry aż 4:0 i wtedy obudzili się gospodarze, którzy w trzy minuty zdołali strzelić trzy gole autorstwa Rafała Andruszko, Macieja Rogowskiego i Grzegorza Balkowskiego. W drugiej połowie bramkarz miejscowych po raz piąty musiał wyciągać futbolówkę z bramki, Wybrzeże odpowiedziało czwartym golem, którego autorem był Kamil Fryszka, Wynik spotkania przyjezdni ustalili na dwie minuty przed końcem spotkania. Na boisku w Sądowie doszło do starcia beniaminków, miejscowy zespół Białych podejmował Wichra Brojce. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 18 minucie, brojczanie zdołali wyrównać chwilę przed przerwą dzięki celnemu uderzeniu Oskara Marcinkowskiego. Chwilę po zmianie stron arbiter podyktował rzut karny dla gości, który został zamieniony na gola przez Marcina Kocura. Ten sam zawodnik w 55 minucie strzelił trzecią bramkę dla Wichra a w końcówce meczu bramkarz Białych po raz czwarty wyciągał piłkę z siatki po strzale Maksyma Luneko. Gospodarzy stać było na zdobycie drugiej bramki w doliczonym czasie gry. Wyniki 7 kolejki: Chemik Police – Piast Chociwel 3:0, Mierzynianka Mierzyn – Iskra Golczewo 5:0, Zorza Dobrzany – Błękitni II Stargard 1:1, Ogniwo Babinek – Stal Szczecin 1:1, Błękit Pniewo – Arkonia Szczecin 2:4, Dąb Dębno – Odra Chojna 2:1, Wybrzeże Rewalskie Rewal – Flota Świnoujście 4:6, Biali Sądów – Wicher Brojce 2:4.

Skrócona tabela po 7 kolejce: 1. Chemik 19 pkt., 2. Błękitni II 16 pkt., 3. Flota 15 pkt. (…) 9. Wicher 9 pkt. (…) 15. Wybrzeże 4 pkt., 16. Biali 3 pkt.

Klasa Okręgowa Północna: pewne zwycięstwo odnieśli piłkarze Polonii Płoty, którzy ograli w Łożnicy tamtejszego Orła 3:0 dzięki trafieniom Eryka Ledera, Mariusza Stachowiaka i Pawła Mireckiego. Jeden punkt z ciężkiego terenu przywieźli Błękitni Trzygłów, którzy zremisowali z Iskierką Szczecin 1:1 dzięki bramce strzelonej w końcówce meczu przez Macieja Cymkieja. Porażki w Maszewie doznała Sparta Gryfice mimo, iż chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania po strzale Tomasza Wlaźlaka prowadziła 1:0. Miejscowi doprowadzili do wyrównania wykorzystując rzut karny a chwilę później wyszli na prowadzenie. Masovia mogła zdobyć trzeciego gola z drugiego w tym meczu rzutu karnego lecz piłka po strzale uderzyła w słupek. Rzut karny został podyktowany również dla Sparty jednak po uderzeniu Dawida Kujawskiego bramkarz miejscowych odbił futbolówkę. Wyniki 7 kolejki: Ehrle Dobra Szczecińska – Pomorzanin Nowogard 0:2, Światowid 63 Łobez – Jantar Dziwnów 1:1, Masovia Maszewo – Sparta Gryfice 2:1, Sarmata Dobra – Ina Ińsko 1:2, Iskierka Szczecin – Błękitni Trzygłów 1:1, Odrzanka Radziszewo – Mewa Resko 0:5, Orzeł Łożnica – Polonia Płoty 0:3, KP Przecław – Promień Mosty 3:3.

Skrócona tabela po 7 kolejce: 1. Jantar 17 pkt., 2. Światowid 63 17 pkt., 3. Iskierka 17 pkt., 4. Polonia 15 pkt., 5. Sparta 13 pkt. (…) 10. Błękitni 10 pkt. (…) 15. Odrzanka 3 pkt., 16. Sarmata 1 pkt.

A klasa grupa 1: wyniki 6 kolejki: Zieloni Wyszobór – Prawobrzeże Świnoujście 0:4, Fala Międzyzdroje – Intermarche Rega II Trzebiatów 7:0, Bałtyk Gostyń – Jastrząb Łosośnica 0:4, Korona Stuchowo – Radowia Radowo Małe 5:1, Zalew Stepnica – Sowianka Sowno 0:4, Bizon Cerkwica – Pionier Żarnowo 3:1.

Skrócona tabela po 6 kolejce: 1. Sowianka 15 pkt., 2. Korona 12 pkt. (…) 9. Bizon 6 pkt., 10. Intermarche Rega II 6 pkt. (…) 13. Zieloni 0 pkt.

B klasa grupa 1: wyniki 5 kolejki: Orzeł Mrzeżyno – Gardominka Mechowo 4:0, Błękitni II Trzygłów – Światowid 63 II Łobez 2:1, Lotnik Czarne – Orzeł Prusinowo 0:5, Jantar II Dziwnów – Prawobrzeże II Świnoujście 1:1.

Skrócona tabela po 5 kolejce: 1. Orzeł Prusinowo 15 pkt., 2. Błękitni II 12 pkt. (…) 5. Lotnik 5 pkt. (…) 7. Orzeł Mrzeżyno 4 pkt., 8. Gardominka 0 pkt.