Rega lepsza od Wichra w meczu kontrolnym

W miniony wtorek na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Trzebiatowie beniaminek IV ligi, zespół Intermarche Regi, podejmował beniaminka Szczecińskiej Klasy Okręgowej – drużynę Wichra Brojce. Miejscowi zwyciężyli dzięki trzem trafieniom Igora Duńczaka.

Gra sparingowa rozpoczęła się od ataków drużyny z Brojc i już po upływie 120 sekund padł pierwszy gol – po dośrodkowaniu futbolówki w pole karne przez Oskara Marcinkowskiego celnie uderzał Arkadiusz Szustek. Wraz z upływem czasu inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze co przyniosło efekt w postaci bramki wyrównującej, kiedy to Igor Duńczak umieścił futbolówkę w siatce po wymianie podań z Jarosławem Jareckim. Na przerwę to brojczanie schodzili z zapasem jednego gola – po prostopadłym podaniu między zdezorientowanych obrońców gospodarzy sytuację jeden na jeden z golkiperem Regi wykorzystał Marcin Kocur i strzelił drugiego gola dla Wichra. Po zmianie stron doszło do wielu zmian personalnych w obu drużynach, od początku zaatakowali trzebiatowianie chcąc doprowadzić do wyrównania. W 55 minucie, po uderzeniu Jareckiego zza pola karnego, do odbitej przez Adama Markiewicza piłki dopadł Igor Duńczak i wyrównał stan rywalizacji. Od tej pory tempo meczu spadło, obaj trenerzy zmienili ustawienia swoich drużyn przez co na boisku nie działo się zbyt wiele. Zespoły próbowały swoich sił w kontratakach i gdy wydawało się, że wynik nie ulegnie zmianie po błędzie defensorów Wichra piłka znalazła się pod nogami Igora Duńczaka, który nie miał problemów ze zdobyciem trzeciego gola ustalając wynik na 3:2 dla Regi. Drużyna z Trzebiatowa kolejny mecz kontrolny w ramach przygotowań do sezonu 2017/2018 rozegra w nadchodzącą sobotę, 29 lipca, o godzinie 18:00 w Ustroniu Morskim, gdzie zmierzy się z tamtejszą Astrą, która jest spadkowiczem z IV ligi. Piłkarze Wichra Brojce również w sobotę o godzinie 18:00 na własnym boisku sprawdzą formę Iskry Golczewo, która w nowym sezonie będzie ligowym rywalem podopiecznych trenera Marcina Kańczuckiego.