Recydywista znęcał się nad rodziną. Może trafić za kratki nawet na 7,5 lat

31-latek jest oskarżony o to, że przez dwa lata znęcał się fizycznie i psychicznie nad najbliższymi. Oskarżony przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy. Grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności.
 

Jak poinformowała Joanna Biranowska-Sochalska rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, Prokuratura Rejonowa w Gryficach skierowała do Sądu Rejonowego w Gryficach, akt oskarżenia przeciwko Łukaszowi W. 

Prokurator zarzuca podejrzanemu m.in., że w okresie od 5 lutego 2016 r. do dnia 21 stycznia 2018 r. w jednej z miejscowości na terenie powiatu gryfickiego, działając w warunkach recydywy, znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką i bratem, w ten sposób, że wszczynał awantury domowe, w których trakcie ubliżał pokrzywdzonym, używając słów powszechnie uznanych za obelżywe, groził im pobiciem, niszczył mienie domowe, szarpał i popychał, a nadto w dniu 21 stycznia 2018 r. uderzył matkę krzesłem w głowę, powodując jej stłuczenie, co skutkowało rozstrojem zdrowia na okres przekraczający 7 dni, tj. o czyn z art. 207 § 1 kk i inne.

Jak wynika z dokonanych ustaleń, 31-latek zamieszkujący wspólnie z matką i młodszym bratem, znęcał się nad nimi fizycznie i psychicznie. Z zeznań pokrzywdzonych, innych świadków, jak również pozostałych zgromadzonych dowodów wynika, że podejrzany wielokrotnie wyzywał oboje pokrzywdzonych, wulgarnymi słowami, groził im pobiciem. Ponadto 21 stycznia uderzył matkę krzesłem w głowę, powodując jej stłuczenie.

Na wniosek prokuratora Łukasz W. został tymczasowo aresztowany. 31-latek, który wcześniej był już karany sądownie, przyznał się do winy. Za czyn zarzucony podejrzanemu, a popełniony w warunkach recydywy m.in. na podstawie art. 207 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności do 7,5 roku.

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia