Radni nie ustalili swoich diet i wynagrodzenia wójta

Samorządowcy z Rewala nie ustalili ani swoich diet, ani też wynagrodzenia wójta. Przygotowane projekty uchwał, zostały zdjęte z porządku obrad. Powód? Program naprawczy.

Wysokość wynagrodzenia wójta Konstantego Tomasza Oświęcimskiego oraz wysokość diet radnych gminy Rewal miały zostać ustalone podczas piątkowego posiedzenia (30.11.). Jednak na wniosek radnej Iwony Zacharczuk i przy jednomyślnym stanowisku radnych oba wnioski zostały zdjęte z porządku obrad.

Radni zadecydowali w ten sposób ze względu na program naprawczy, który jest realizowany w gminie Rewal. Jeden z jego zapisów mówi o zamrożeniu diet radnych i wysokości wynagrodzenia włodarza gminy. 

Natomiast, podjęcie tych uchwał, jak argumentował włodarz gminy, mogło doprowadzić do negatywnych skutków prawnych. – Nic się nie stanie, jeśli te uchwały zostaną przyjęte w styczniu, albo później. Ja bym nie proponował podjęcia teraz tych uchwał ze względu na nasze bezpieczeństwo. Program naprawczy trwa do końca grudnia tego roku, w związku z powyższym ta uchwała w przypadku przyszłej stuprocentowej kontroli przez odpowiednie organy czy też służby, może stanowić, że gmina w jakimś stopniu mogła nie wypełnić zalecenia programu naprawczego – tłumaczył K.T. Oświęcimski.

Nie podjęcie uchwał nie oznacza, że zarówno wójt, jak i radni w ogóle nie będą otrzymywać wynagrodzenia za swoją pracę. Wciąż obowiązują stawki, przyjęte przez Radę Gminy Rewal w latach ubiegłych. 
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia